Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

S&P 500 Yorumları

QNB Finansinvest FX Uzman Analistleri tarafından günlük olarak hazırlanan ve S&P 500 piyasasının nabzını tutan, S&P 500 yorumları değerli yatırıımcılarımızın ücretsiz olarak faydalanması için yayınlanmaktadır. S&P 500 yorumlarına günlük ve ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

16 Ocak 2018 Salı
15 Ocak 2018 Pazartesi
12 Ocak 2018 Cuma
11 Ocak 2018 Perşembe
S&P 500 Endeksi •
SP 500 endeksi almak neden çok riskli?
ABD’de devam eden siyasi gerginlikler ve dengesizlikler SP 500 endeksi üzerinde baskı yaparken uluslararası gelişmelere bakıldığında da hem Dolar hem de SP 500 endeksi baskı altında kalabilir. Yakın bir zaman içinde 2017 bilançoların açıklanacak olması piyasayı şimdilik tutan faktörken aynı zamanda Dolar’ın baskı altında kalması da şimdiye kadar endeksi canlı tuttu. Öte yandan gelişmekte olan ülkelerde yaşana yükselişin de bu canlılığa neden olduğu gerçeği varken paranın dünyaya yeniden dağılması sonrasında SP 500 endeksinde yakın bir zamanda derin bir satış baskısı oluşabilir. Bu nedenle sürekli olarak sadece yükselişleri bekledikten sonra kısa vadeli ve kısa metrajlı açığa satış denemeleri yapmak gerek.
İkon-ok
10 Ocak 2018 Çarşamba
S&P 500 Endeksi •
SP 500 endeksinin riski daha da arttı
SP 500 endeksi artan riskleriyle birlikte yükselmeye devam etmesi sadece alımları daha riskli kılıyor. Çin ekonomisinden gelen haberlere bakıldığında burada enflasyonun arttığını ancak üretici fiyatlarını daha yavaş yükselttiğini görmekteyiz Bunun anlamı Trump’ın ekonomik önemler almaya çalışmaya başlaması olarak değerlendirilebilir. Çin’deki üretimin birazının ABD’ye kaymış olması Çin TÜFE’sinin daha yavaş yükselişini ve ABD TÜFE’sinin daha hızlı yükselişini zaten açıklıyor. Bu nedenle hisseler artıyor olsa da bununla birlikte artan riskler nedeniyle altın ve petrol de hareketlendiğinden yakın zamandı VIX de gecikmeli olarak yükselecek ve bu da SP 500 endeksinde derin bir satış baskısına neden olacaktır.
İkon-ok
9 Ocak 2018 Salı
Back to Top Back to Top