Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

S&P 500 Yorumları

QNB Finansinvest FX Uzman Analistleri tarafından günlük olarak hazırlanan ve S&P 500 piyasasının nabzını tutan, S&P 500 yorumları değerli yatırıımcılarımızın ücretsiz olarak faydalanması için yayınlanmaktadır. S&P 500 yorumlarına günlük ve ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

24 Nisan 2018 Salı
S&P 500 Endeksi •
SP 500 endeksi ancak sınırlı yükselebilir
SP 500 endeksi son günlerde isteksiz ve kararsız şekilde geri çekiliyor. Bunun nedenle bir yandan Dolar faizleri diğer yandan da emtia fiyatları düşüyor. Bu süre devam ettiği için Dolar’la SP 500 endeksinin bağlantısı da koptuğundan ilişkinin yeniden kırılma sürecinde endeksin daha çok verilere bağlı olarak hareket edeceğini düşünüyorum. Son günlerde ABD’den açıklanan verilerin Dolar olumlu gelmeyebilecek olması Dolar’da baskı unsuruyken aynı şey hisseler için de geçerli. Dolaysıyla bugün açıklanacak perakende satışları verisini çok yakinen takip ediniz. Şayet veri yüksek gelecek olursa endekste yukarı yönlü bir hareketin oluşması ihtimali artacağından bu durumda düşüşlerde alım denemeleri yapmak uygun strateji olacaktır.
İkon-ok
23 Nisan 2018 Pazartesi
20 Nisan 2018 Cuma
S&P 500 Endeksi •
SP 500 endeksi de yükselişleri takiben gerileyebilir
Dolar endeksinin dün nihayet yükselmiş olması beraberimde emtia fiyatlarını gerilemesine ve bunun bileşke etkisiyle de SP 500 endeksinin düşmesine neden oldu. Piyasalarda ikinci çeyrek şirket karlılıklarının düşük olabileceği beklentisi daha önceki çeyreklerde olduğu kadar SP 500 endeksinin olumlu etkilenmesine engel olur. Fakat bütün bunlar devam ederken Fe’in söylemleri yavaşlayacak ekonomiye işaret ettiğinden faiz artışları çok fazla olmaz. Bu da ABD’de uygulanmaya başlanacak olan vergi reformu beraberinde endeksin olumlu etkilenmesine neden olur. Birbirine zır bu ikilemler içinde kalacak olan piyasanın belli bir trend çizmesi zor olacak ve volatilite düşecektir. Bu da endeksin çok yavaş da olsa kısmi bir yükseliş yapmasına neden olabilir. Bu durum elbette ora vadeli perspektif için geçerli olurken kısa vadede Dolar’ın yükselişi bugün yükselişlerde SP 500 endeksinin açığa satışını gerekli kılabilir.
İkon-ok
19 Nisan 2018 Perşembe
18 Nisan 2018 Çarşamba
17 Nisan 2018 Salı
Back to Top Back to Top