Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Sterlin Dolar Yorumları

QNB Finansinvest FX Uzman Forex Analistlerinin hazırladığı Sterlin Dolar yorumlarına aşağıdan erişebilirsiniz. Değerli yatırımcılarımıza piyasa hakkında bilgi vermek için Sterlin Dolar yorumları günlük ve ücretsiz olarak hazırlanmaktadır.

20 Ekim 2017 Cuma
19 Ekim 2017 Perşembe
Sterlin / Dolar •
Sterlin güçlü kalmaya devam eder
Sterlin Dolar paritesi İngiltere Merkez Bankasının faizlerin yükselebileceği ön görüsünde bulunması ve bununla ABD’de hisse senedi piyasalarının yeni rekorlar kırmayı alışkanlık edinmesiyle birlikte yükseliyor. Bugünkü seansta Dolar’ın bir miktar daha yükselebilecek olmasının akabinde gerilemesini beklediğimden Sterlin Dolar paritesinde de önce bir geri çekilme izleyebiliriz. Ne var ki diğer piyasaların da etkisiyle Sterlin Dolar’ın düştüğü seviyelerden gelecek alımlarla yeniden yükseleceğini düşündüğümden açığa satış yapmak yerine düşüşleri bekleyip alım yapmak uygun gözüküyor. Zira İngiltere’den gelen verilerin Sterlin olumlu olması ancak bugün ABD’den gelecek verilerin olumsuz gelebilecek oluşu Sterlini yükseltir.
İkon-ok
18 Ekim 2017 Çarşamba
17 Ekim 2017 Salı
Sterlin / Dolar •
Sterlin Dolar düştükçe destek bulur
Bugün İngiltere Merkez Bankasından Carney konuşacak ve aynı zamanda enflasyon verileri açıklanacak. Bu veriler Sterlinin hareketlenmesine neden olacak nitelikte öneme sahip gelişmelerdir. Eğer özellikle enflasyon verileri beklentilerin üzerinde gelecek olursa o zaman hisse senedi piyasalarındaki yükselişin de etkisiyle Sterlin hem Dolar hem de Euro karşısında değer kazanabilir. Euro Sterlin ve Sterlin Dolar paritesindeki görünüme ve diğer ekonomik ve finansal gelişmelere bakacak olursak görünen o ki Sterlin bugünlerde seans içinde baskı altında kaldıktan sonra alıcıları devreye girmesiyle yükselme ihtimali belirginleşiyor. Bu durumda Sterlin Dolar paritesinin düşüşlerini bekledikten sonra alım denemeleri yapmanın uygun olacağını düşünüyorum.
İkon-ok
16 Ekim 2017 Pazartesi
Sterlin / Dolar •
Sterlin Dolar gerileyebilir
Dolar’ın yükselişini destekleyen unsurlar belirgin şekilde kendisini göstermeye devam ederken Sterlin Dolar paritesinin geri çekilmeyişi yüksek kalmaya devam eden hisse senedi fiyatları ve İngiltere’den açıklanan ekonomik verilerin Sterlin olumlu gelmeye devam etmesinden kaynaklanıyor. En son dün İngiltere’den açıklanan konut fiyatlarının yüksek gelmesi Sterlini Dolar karşısında değil Euro karşısında da yükselmesine neden olurken bu sürecin devamlılık göstermesi çok kolay olmayacak. Öncelikle hisse senedi piyasalarının baskı altında kalabilecek olması ve Dolar’ın düşmesini beklediğim emtialar etkisiyle yükselecek olması Sterlin Dolar paritesinin gerilemesine neden olabilir. Bu nedenle yükselişlerde açığa satış işlemleri yapmak uygun strateji olarak görülebilir.
İkon-ok
13 Ekim 2017 Cuma
Back to Top Back to Top