Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Sterlin Dolar Yorumları

QNB Finansinvest FX Uzman Forex Analistlerinin hazırladığı Sterlin Dolar yorumlarına aşağıdan erişebilirsiniz. Değerli yatırımcılarımıza piyasa hakkında bilgi vermek için Sterlin Dolar yorumları günlük ve ücretsiz olarak hazırlanmaktadır.

16 Ocak 2018 Salı
15 Ocak 2018 Pazartesi
12 Ocak 2018 Cuma
11 Ocak 2018 Perşembe
Sterlin / Dolar •
Sterlin Dolar yatay kalmaya devam eder, kısa vadede alınabilir
Brexit’in neden olduğu siyesi risk artışına rağmen Sterlinin güçlü kalmaya devam etmesi hem görece olarak Dolar’ın zayıflığından hem de hisse senedi piyasalarının alıcılı olmasından kaynaklanıyor. Ne var ki hisselerdeki gelişmeler bu hafta itibarıyla terse dönebilir. Ancak bu durum Sterlinin düşeceği anlamına gelmiyor. Zira hisselerle birlikte Dolar da uluslararası piyasalarda düşebilirse o zaman Sterlinin düşüşler sınırlı ancak yükselişleri de aynı şekilde sınırlı kalır. Yani Sterlin Dolar paritesi bir süre daha yatay alanda kalacak görülüyor. Bugün ABD’den açıklanacak istihdam verileri çok belirgin ölçüde olumlu gelmezse Sterlin Dolar paritesinin düşüşleri alım fırsatı olur.
İkon-ok
10 Ocak 2018 Çarşamba
Sterlin / Dolar •
Sterlin Dolar paritesi geniş yatay alanda kalır
Hisse senedi piyasalarının yükselmeye devam etmesi Sterlini güçlendirirken, Dolar endeksinin yükselişi Sterlin Dolar paritesinin yatay kalmasına neden oluyor. Bugün İngiltere’den sanayi, imalat ve inşaat üretimi verileri açıklanacak. Bu verilerde aşağı yönlü belirgin bir hareket görülmezse o zaman Sterlinin yüklemeye devam etmesi beklenebilir. Ancak olası yükselişin Dolar senedinin düşmeyi reddetmesiyle yavaşlayacağından alınacak pozisyonlarda yükselişleri takiben açığa satış yapmak ön görülebilir. İlerleyen günlerde 1,3480 – 1,3630 aralığında yatay bir dalgalanma süreci görebiliriz. Bugün için söylemek gerekirse Sterlin Dolar paritesinin düşüşlerini beklemeden alım yapmamak gerek.
İkon-ok
9 Ocak 2018 Salı
Sterlin / Dolar •
Sterlin yarın öncesinde yükselmek isteyebilir
Sterlin Dolar paritesi yükselen hisse senedi piyasaları sayesinde yükselen Dolar endeksine rağmen dünkü seansta yükselmeye devam etti. Bu aralar Brexit’le ilgili süreç devam etse de bir noktada sekteye uğrayabilecek olması ve hatta anlaşma sürecinin başarısızlıkla sonuçlanabilecek olması Sterlin üzerinde baskı kurmaya başlayabilir. Bugün İngiltere’den açıklanacak her hangi bir veri olmadığından piyasa teknik hareket ederek bir miktar daha yükselmek isteyebilir. Bu teknik yükseliş Dolar endeksinin seans içinde gerileyebilecek olmasından ve hisselerin yükselişinden faydalanarak yükselmek için bir miktar itici güç bulur. Ne var ki yarın İngiltere’den açıklanacak verilerin olumsuz gelme ihtimaline karşılık, paritenin seans içi yükselişleri takiben durulmasına ve hatta geri çekilmesine neden olabilir.
İkon-ok
Back to Top Back to Top