Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Sterlin Dolar Yorumları

QNB Finansinvest FX Uzman Forex Analistlerinin hazırladığı Sterlin Dolar yorumlarına aşağıdan erişebilirsiniz. Değerli yatırımcılarımıza piyasa hakkında bilgi vermek için Sterlin Dolar yorumları günlük ve ücretsiz olarak hazırlanmaktadır.

23 Şubat 2018 Cuma
22 Şubat 2018 Perşembe
21 Şubat 2018 Çarşamba
Sterlin / Dolar •
İngiltere Merkez Bankası ve Fed ne kadar benzeşecek?
Bugün Sterlin Dolar pairtesi için Fed’in faz toplantısı tutanakları ayrı bir öneme sahip. İMB’nin ilerleyen süreçte daha klasik bir para politkası uygulayacağını söylemesinin ardından Fed’in nasıl bir stilde para politkası izleyecek olması belki de bugünkü tutanaklara yansıyabilri. BU da para polikası anlamında dünyadaki eğilim konusunda önemli birlgiler sunabilir. Bunun bilen piyasanın açıklanacak faiz toplantısı tutanaklarına tepkisi pairtenin ilerleyen sğreçte nasıl davranacğaını da gösterecek. Bugün paritede nispeten yatay bir hareket olabilir. Dün yaşanan düşüşten sonra bugün olası bir yüskelişin gelmesi ancak bir miktar daha geri çekilmenin yaşanmasından sonra gerçekleşeceğini düşünüyorum.
İkon-ok
20 Şubat 2018 Salı
19 Şubat 2018 Pazartesi
Sterlin / Dolar •
Sterlin Dolar geri çekilirse alıcılar gelebilir
İngiltere’den son haftalarda açıklanan ekonomik verilerin Sterlin olumlu devam etmesi Sterlinin Euro ve Dolar karşısında güçlenmesine neden oldu. Bugün İngiltere’den açıklanmış konut fiyat verilerinin olumlu gelmiş olmasının ardından İngiltere Merkez Bankası Carney’in yapacağı açıklamalar piyasanın odaklandığı gelişmelerden biri olacak. Eğer Carney bugün yapacağı konuşmada geçen haftalarda olduğu gibi faizlerin yüzegeleceğine dair beklentileri güçlendirici açıklamalarda bulunacak olursa paritenin yükselme eğilimi devam edebilir. Dolar endeksinin bir miktar yükselmiş olmasının ardından olası kısa vadeli geri çekilmeler Sterlin Dolar paritesinin bugün düşüşlerde alınmasını gerektirir.
İkon-ok
16 Şubat 2018 Cuma
Sterlin / Dolar •
Sterlin Dolar satılmadan önce biraz daha yükselebilir
Sterlin Dolar paritesi Dolar endeksinin ısrarlı düşüşünün devamı ve hisselerde yaşanan toparlanma nedeniyle yükselirken İngiltere Merkez Bankasının faiz politikasının normalleşmeye ışık tutması Sterlinin sadece Dolar’a karşı değil aynı zamanda Euro’ya karşı da yükselişini sürdürüyor. Sterlindeki yükselişin momentum içerikli olması her ne kadar kısa vadede aşırı alınmasına neden olsa da momentum faktörü paritenin biraz daha yükselmesini sağlayabilir. Ancak her ne kadar momentum yükselişi ön görse de Dolar faizlerinin olası yükselişi bu durumu bozabilir. Bu nedenle paritenin yükselişlerde açığa satışlarının para kazandırabileceğini düşünüyorum.
İkon-ok
Back to Top Back to Top