Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Sterlin Dolar Yorumları

QNB Finansinvest FX Uzman Forex Analistlerinin hazırladığı Sterlin Dolar yorumlarına aşağıdan erişebilirsiniz. Değerli yatırımcılarımıza piyasa hakkında bilgi vermek için Sterlin Dolar yorumları günlük ve ücretsiz olarak hazırlanmaktadır.

15 Aralık 2017 Cuma
14 Aralık 2017 Perşembe
13 Aralık 2017 Çarşamba
12 Aralık 2017 Salı
Sterlin / Dolar •
Sterlinde yükseliş yeniden görülebilir
Bugün İngiltere’den açıklanacak enflasyon verileri piyasanın odaklandığı bir konuyken Sterlin Dolar paritesinin son bir hafta içindeki yanlış seviyelerinden, olması gereken seviyelere doğru gerilediğini gördük. Bu nedenle olası gereken seviyelerden itibaren enflasyon verilerinin açıklanacak olması paritedeki tepkilerin nedenlerini daha kolay anlamaya neden olacaktır. Yani diğer piyasa etkilerinin olmadığı bir ortamda paritenin enflasyon verilerine nasıl tepki verecek olduğu bizlere önemli bilgiler verecektir. Buradan hareketle Sterlin Dolar paritesinin İngiltere’nin enflasyon verilerinin olumlu gelmesi yani yüksek gelmesi durumunda yükseleceğini düşünüyorum. Yükselebilecek emtia fiyatları ve hisseler de aynı yönde sinyaller üretiyor.
İkon-ok
11 Aralık 2017 Pazartesi
Sterlin / Dolar •
Sterlin zor yükselir kolay düşer
Geçtiğimiz hafta açıklanan onca Euro olumlu veriye ve Sterlin olumsuz gelişmeye rağmen Euro Sterlin paritesindeki düşüş Sterlin Dolar paritesinin anlamsız bir seviyeye yükselmesine neden olmuştu. Bu hafta İngiltere’den açıklanacak faiz kararı ve enflasyon ve işsizlik verileri takip edilecek. ABD’den açıklanacak istihdam ve enflasyon verileri gelmeye devam edecek. Eğer İngiltere’den açıklanacak özellikle işsizlik ve enflasyon verileri İngiltere Merkez Banaksının açıklamalarıyla uyumsuzluk gösterirse, yani İngiltere Merkez Bankası ekonomi olumlu beklentilerden bahsederken istihdam azalır ve enflasyon yükselirse o zaman parite gerileyebilir. Ancak tersi durumunda yine de Sterlindeki yükselişler sınırlı olacaktır. Brexit’le ilgili meselelerin ağır bastığı bir süreçte Sterlinin yükselmesi pek kolay olmayabilir. Bu nedenle yükselişler zahmetli, düşüşler kolay olabilir.
İkon-ok
8 Aralık 2017 Cuma
Sterlin / Dolar •
Sterlin ya düşer ya da sınırlı yükselir
Avrupa bölgesinden açıklanan ekonomik büyüme verilerinin beklentilerin oldukça üzerinde gelmiş olması Euro’nun Sterlin karşısında düşmeye devam etmesine neden oldu. Bu sürpriz hareketin Sterlin tarafında herhangi bir olumlu gelişmenin olmadığı bir ortamda olması durumu farklı kılarken bu sürecin çok da normal olmadığı düşünülebilir. Böyle bir durumda bugün İngiltere’den açıklanacak sanayi üretimi ve onunla eş değer verilerin aynı şekilde olumsuz açıklanması Euro Sterlin paritesindeki düşüşün düzeltmesini getirebilir. Bu da Sterlinin Dolar’ın da yükseldiği bir günde gerilemesi anlamına gelecektir. Şayet bugün ABD’den açıklanacak istihdam verileri Dolar olumsuz gelecek olursa o zaman Sterlindeki yükseliş devam eder ancak bu yükselişin sınırlı olması daha muhtemel gözüküyor. Sonuç olarak Sterlin ya da düşer ya da sınırlı yükselir.
İkon-ok
Back to Top Back to Top