Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Euro / Dolar Yorumları

QNB Finansinvest Uzman Analistleri tarafından sizler için hazırlanan Euro Dolar Yorumlarına bu sayfadan erişebilirsiniz. Değerli yatırımcılarımıza ücretsiz olarak sunduğumuz Euro Dolar Yorumları günlük olarak ve ücretsiz yayınlanmaktadır.

23 Şubat 2018 Cuma
Euro / Dolar •
Euro Dolar paritesi Dolar olumlu gelişmelere rağmen yükselebilir
Son günlerde ABD’den ve Avrupa’dan açıklanan verilerin yarattığı genel kanı değerlendirildiğinde ABD’de istihdamın güçlü olduğu ve faizlerin artmaya devam edeceği kanısı hakimken Avrupa’da da ekonomik büyüme sürecini destekleyen unsurların varlığını devam ettirdiğini ancak yakın zamanda parasal sıkışılmaya doğru adım atılmayacağını gördük. BU durum ilk etapta Euro olumsuz ve Dolar olumlu gözükse de işin ası şu li Dolar cephesinde durumlar aslında tam da beklendiği gibi değil. ABD’de istihdam verilerinin mevsimsel düzeltmelerde yapılan oynamalarla görülenden farlı olduğu açıklanan veriler ve öncesinde gelen faiz kararlarının basın açıklamalarından görülebiliyor. Bu durumda Dolar faizlerinin beklenenden daha yavaş hareketle yükselmiş olması ve hisse ve emtia fiyatlarında yaşanan yükselişler bu durumu desteklediğinden düşüşlerde alım denemeleri yapmak para kazandırabilir. Özellikle Almanya’dan açıklanacak büyüme ve Avrupa’dan gelecek enflasyon verilerinin beklentiler dahilinde gelmesi bile bu durumu sağlayabilir.
İkon-ok
22 Şubat 2018 Perşembe
21 Şubat 2018 Çarşamba
Euro / Dolar •
Euro Dolar Fed faiz toplantısı tutanaklarını bekliyor
Dolar endeksinin yükskelişi Avrupa ve Almanya’dan açıklanan olumlu ZEW verilerine rağmen devam edince Euro Dlar paritesinde hem temele hem de teknik nedenlre bağlı olarak beklenen bir gerileme yaşandı. Bu gerileme sürecinde emtia fiyatalrında ve hisslerde yaşanan düşüş de etkili olunca paritedeki düşüşün bugn de bir mikrar devam etmesi gündemde olabilir. Özellikle Fed faiz toplantısı tutanaklarından gelecek bilgilierin önemli olduğu bugünkü senatsa şayet Fed’in bu sene beklenenden daha fazla yani üçten fazla faiz artırmaya devam edeceğini ima etmesi durumunda paritenin düşüşü devam eder ancak bu konuda belirgin bir gelişme görülmezse o zaman paritenin düşüşleri alım fırsatı olarak devam eder. Bu nedenle tutanakları bekledikten sonra pozisyon almak daha güvenli olacaktır.
İkon-ok
20 Şubat 2018 Salı
19 Şubat 2018 Pazartesi
Euro / Dolar •
Euro Dolar sınırlı miktarda geri çekildikten sonra yeniden yükselebilir
Geçen hafta Cuma gününe kadar Dolar faizlerinin, hisselerin ve emtia fiyatlarının yükselişi eş zamanlı gerçekleşince Dolar’ın yükseldiği bir seans süreci yaşadık. Zaten bir süredir Dolar olumlu gelişmelere karşın Dolar endeksinde devam eden anlamsız düşüşün bundan sonra bir miktar daha yükselişinden söz edilebilir. Teknik olarak bakıldığındaysa 1 Şubat 2018 tarihindeki zirve seviyesinin test edilmesinin ardından yeniden yaşanan yükselişin başarısız bir direnç kırma denemesiyle sonuçlanması birkaç gün içinde bu denemenin yeniden olabileceğine dair beklentiler devam eder. Bu nedenle de bugünlerde paritede yaşanabilecek düşüşlerin sınırlı olması gerekebilir.
İkon-ok
16 Şubat 2018 Cuma
Euro / Dolar •
Euro Dolar satmak için 1,2630’a kadar beklenir
Dolar endeksindeki geri çekileme devam ederken Euro Dolar paritesi yaklaşık son üç buçuk senenin en yüksek seviyesine ulaştı. Avrupa’da ekonomik durum iyi olsa da aynı durum ABD için de geçerliliğini koruyor. Faiz farklılıkları Dolar lehine bir gelişmeyken bütçe veriler Euro lehine gelişiyor. Beklentilerse emtia fiyatlarındaki uzun vadeli yükseliş sürecine bağlı olarak Euro lehine olsa da kısa vadede Dolar’ın yükselme riski daha çok. Ne var ki paritedeki yükselişin ısrarla devam ettiği ancak her an bir düzeltme olabileceği düşüncesinin de yabana atılmaması gerektiği bir ortamda son bir haftadır önce seans içindeki yükselişleri bekledikten sonra açığa satış denemelerinin para kazandırabileceğini düşündüm ve bu dün de aynen bugün de geçerliliğini koruyor. Bu durumda 1,2630 seviyesine kadar oluşabilecek yükselişleri bekledikten sonra açığa satış denemesi yapmak para kazandırabilir.
İkon-ok
Back to Top Back to Top