Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Euro / Dolar Yorumları

QNB Finansinvest Uzman Analistleri tarafından sizler için hazırlanan Euro Dolar Yorumlarına bu sayfadan erişebilirsiniz. Değerli yatırımcılarımıza ücretsiz olarak sunduğumuz Euro Dolar Yorumları günlük olarak ve ücretsiz yayınlanmaktadır.

15 Aralık 2017 Cuma
Euro / Dolar •
Piyasalar arası gelişmeler pariteyi nasıl etkiler
Dün Avrupa ve ABD’den gelen veriler her iki taraftarda da olumlu gelince Euro Dolar paritesi kararsız bir tutum sergileyerek bir önceki günkü hareketinin düzeltmesini yaptı. Dolar faizleri verim eğrisinin yataylaşma sürecinin devam ettiğinin görülmesi Dolar olumlu algılanırken bu durum hisse senedi piyasalarında çalkalanmaların artışına neden oluyor. Hisselerdeki dalgalanma arttıkça Dolar’ın yükselemeyeceği aşikârken Dolar’ın yükseliş mevsiminde olması paritenin nispeten sınırlı hareketine neden olacaktır. Bu bağlamda bugün paritenin nasıl bir hareket sergileyeceğini ABD’den açıklanacak kapasite kullanım oranı verileri belirleyecek. Şayet veriler beklentilerin üzerinde olumlu gelirse paritede geri çekilme kolaylaşır ancak veri olumsuz gelirse dünkünden daha yavaş bir tutumla yükseliş devam eder.
İkon-ok
14 Aralık 2017 Perşembe
13 Aralık 2017 Çarşamba
12 Aralık 2017 Salı
Euro / Dolar •
Euro Dolar emtia fiyatlarıyla birlikte yükselebilir
Bugün Avrupa’dan açıklanacak ZEW endeksleri ve ABD’den gelecek bütçe verileri piyasanın takip edeceği önemli verilerken aynı zamanda jeopolitik gelişmeler ve emtia fiyatları da Euro Dolar paritesine yön verecek. Bugünlerde Dolar veya Euro faizlerinin hareketlerinde görülen daralma bu unsurların piyasa üzerindeki etkisinin azaldığına işaret ediyor. Öte yandan veriler özeline gelindiğinde Avrupa’dan gelecek Zew endekslileri Euro olumlu gelebilir. Buna karşın ABD’nin bütçe verilerindeyse durum çok değişmez. Bu noktada Euro’nun yükselmesi muhtemel emtia fiyatlarıyla birlikte yükselmesi gündemde olabilir. Bu yüzden düşüşleri takiben alım denemeleri yapmak faydalı olabilir.
İkon-ok
11 Aralık 2017 Pazartesi
Euro / Dolar •
Euro Dolar geriledikten sonra alınabilir
Geçen hafta ABD’den açıklanan istihdam verileri Dolar’a marjinal bir fayda sağlayacak bir etkisi olmadı. Hatta öyle ki Dolar faizlerinin yukarı yönlü hareket etmek yerine çok az aşağı yönlü hareket etmesine dahi şahit olduk. Bu hafta içinde Avrupa Merkez Bankasının faiz kararı açıklanacak. Bu kararla birlikte gelecek ek açıklamalardan satır aralarında AMB’nin ileriye yönelik beklentilerini göreceğiz. Şimdilik Dolar olumlu bir havanın olmayışı ve Avrupa’dan gelecek verilerin olumlu olabileceği yönündeki beklentiler ağır bastığından Euro Dolar paritesinin yukarı yönlü hareket isteğinin olabileceğini düşünüyorum. Ancak mevsimsel olarak emtia fiyatlarının düşük ve Dolar’ın yüksek olabileceği bir süreç içinde olduğumuzdan Euro Dolar paritesi yükselmeden önce bir miktar gerileyebilir. Bu nedenle seans içindeki geri çekilmeleri bekledikten sonra alım denemeleri yapmak uygun strateji olacaktır.
İkon-ok
8 Aralık 2017 Cuma
Euro / Dolar •
Euro Dolar ABD’nin işsizlik verilerine göre karar verecek
Dolar’ın uzun vadeli faizlerin yükselip kısa vadeli faizlerinin düştüğü birkaç gün içinde devam eden gelişmelere bakıldığında ABD’de uygulanacak olan vergi indirimi reformuyla ilgili çatlak seslerin ortaya çıktığı görülmektedir. Faizlerle ilgili bu gelişme Dolar olumluyken vergi reformu kaynaklı anlaşmazlıkların Dolar olumsuz olarak görülebilir. Bu nokrada bugün ABD’den açıklanacak istihdam verileri çok önemli. Son dönemde ABD’nin işsizlik verilerinde görülen düşüşün açıklanan diğer Dolar olumlu verilerle paralellik göstermiş olması bugün işsizlik verilerinde görülebilecek olumlu gelişmenin direk olarak pariteye düşüşle yansıması beklenir. Tersi durumdaysa pariteyi yükseltecek bir çok unsur var olduğundan bu verilere göre davranmakta fayda var.
İkon-ok
Back to Top Back to Top