Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Euro / Dolar Yorumları

QNB Finansinvest Uzman Analistleri tarafından sizler için hazırlanan Euro Dolar Yorumlarına bu sayfadan erişebilirsiniz. Değerli yatırımcılarımıza ücretsiz olarak sunduğumuz Euro Dolar Yorumları günlük olarak ve ücretsiz yayınlanmaktadır.

16 Ocak 2018 Salı
15 Ocak 2018 Pazartesi
12 Ocak 2018 Cuma
11 Ocak 2018 Perşembe
Euro / Dolar •
Euro Dolar düşerse alınır
Dünkü seansta geniş bir alanda dalgalanan ancak seansı yatay sonlandıran Euro Dolar paritesi bugün bir miktar yükselmek isteyebilir. Dolar üzerinde artan riskler, Avrupa Merkez Bankasının parasal genişlemeyi durdurabileceği ve Çin’in ABD tahvillerini almayı azaltacağı yönündeki haberler Dolar üzerindeki baskıların artmasına neden oluyor. Bugünlerde Dolar’ın güçlenmesine neden olabilecek tek unsur Dolar faizlerinin yükselmeye devam etmesi ve vergi reformu nedeniyle de Fed’in faiz artırımına devam edecek olması. Ne var ki bu Dolar olumlu gelişmelerin yakın zamanda eskimiş olacağı ve yerine yeni haber akışının gelmemesi Dolar üzerinde baskı yaratabilecek bir diğer unsur olarak karşımızda. Bu nedenle Euro Dolar paritesinin düşüşleri kısa metrajlı alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.
İkon-ok
10 Ocak 2018 Çarşamba
Euro / Dolar •
Euro Dolar diğer Euro çaprazlarına karşın daha yatay kalır
Euro Dolar paritesi Almanya’nın yükselen sanayi üretimine ve ABD’de azalan yeni istihdam açılışları verisine rağmen Dolar endeksinin yükselişiyle birlikte geri çekildi. Bu hareket ekonomik verilerle açıklanmaz. Zira bu gelişmenin asıl nedeni teknik bir düzeltme olup aynı zamanda ABD’de uygulanmaya konulacak vergi reformu sonucunda Fed’in faizleri artırmaya devam edeceğine yönelik beklentileridir. Aynı zamanda bu gelişmenin hisse senedi piyasaları açısından da önemli olduğunu görmek gerek. Bir süredir yükselen hisse senedi piyasaları eğer ABD verileri olumsuz gelirken dahi yükseliyorsa ve bu arada Dolar yükseliyorsa o zaman hisse senedi piyasalarının geri çekilmesi ihtimali de artmış demektir. Bu Euro Dolar açısından ikinci öneme sahipken asıl olarak Sterlin Dolar paritesi, Dolar Yen paritesi ve SP 500 endeksi için daha önemli. Kısaca söylemek gerekirse ilerleyen günlerde paritede geri çekilmeler devam edebilir ancak yükselişler de sınırlı olacağından daha dar alanda sıkışan bir Euro Dolar ve Euro’nun diğer çaprazlarında daha büyük dalgalanmalar görülebilir. Örneğin Euro Sterlin, Euro Yen pariteleri dalgalanacak iken Euro Dolar paritesi nispeten yatay kalabilir.
İkon-ok
9 Ocak 2018 Salı
Back to Top Back to Top