Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Euro / Dolar Yorumları

QNB Finansinvest Uzman Analistleri tarafından sizler için hazırlanan Euro Dolar Yorumlarına bu sayfadan erişebilirsiniz. Değerli yatırımcılarımıza ücretsiz olarak sunduğumuz Euro Dolar Yorumları günlük olarak ve ücretsiz yayınlanmaktadır.

18 Ocak 2018 Perşembe
Euro / Dolar •
Çin’in büyüme verileri yüksek gelirse parite düşmez
Dün Avrupa’dan açıklanan enflasyon verilerinin beklentiler dahilinde ancak düşük gelmiş olması Euro olumsuz bir süreci yansıttı. Avrupa’nın aksine ABD’den gelen veriler ilerleyen süreçte ABD ekonomisinin olumlu etkilenebileceğine dair işaretlerin devamlılığı söz konusu. Bu durumda Euro Dolar paritesinin düşüşü normal ancak devamı gelmeyebilir. Zira ABD’nin içinde bulunduğu jeopolitik durum değerlendirildiğinde bugünlerde Euro Dolar paritesinin düşmesi de zor. Yükselen emtia fiyatları ve hisseler bunu desteklerken bugün Çin’den açıklanacak büyüme verilerinin yüksek olması Dolar’ın değer kaybetmesine neden olur ve bu da düşüşlerde Euro Dolar paritesinde alıcıların aktif olmasını sağlar.
İkon-ok
17 Ocak 2018 Çarşamba
16 Ocak 2018 Salı
15 Ocak 2018 Pazartesi
12 Ocak 2018 Cuma
11 Ocak 2018 Perşembe
Euro / Dolar •
Euro Dolar düşerse alınır
Dünkü seansta geniş bir alanda dalgalanan ancak seansı yatay sonlandıran Euro Dolar paritesi bugün bir miktar yükselmek isteyebilir. Dolar üzerinde artan riskler, Avrupa Merkez Bankasının parasal genişlemeyi durdurabileceği ve Çin’in ABD tahvillerini almayı azaltacağı yönündeki haberler Dolar üzerindeki baskıların artmasına neden oluyor. Bugünlerde Dolar’ın güçlenmesine neden olabilecek tek unsur Dolar faizlerinin yükselmeye devam etmesi ve vergi reformu nedeniyle de Fed’in faiz artırımına devam edecek olması. Ne var ki bu Dolar olumlu gelişmelerin yakın zamanda eskimiş olacağı ve yerine yeni haber akışının gelmemesi Dolar üzerinde baskı yaratabilecek bir diğer unsur olarak karşımızda. Bu nedenle Euro Dolar paritesinin düşüşleri kısa metrajlı alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.
İkon-ok
Back to Top Back to Top