Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Euro / Dolar Yorumları

QNB Finansinvest Uzman Analistleri tarafından sizler için hazırlanan Euro Dolar Yorumlarına bu sayfadan erişebilirsiniz. Değerli yatırımcılarımıza ücretsiz olarak sunduğumuz Euro Dolar Yorumları günlük olarak ve ücretsiz yayınlanmaktadır.

24 Nisan 2018 Salı
23 Nisan 2018 Pazartesi
Euro / Dolar •
Dolar’ın değer kazancı süreci devam ederken Euro Dolar yükselişlerde açığa satılır
Son dönemde Çin’den açıklanan ekonomik verilerin yavaşlayan ekonomiye işaret etmesi ve buna bağlı olarak Avrupa ekonomisinde görülen yavaşlama belirtileri son dönemde iyice kendisini göstermeye başladı. Bugün Avrupa’dan açıklanacak PMI verileri bu anlamda önemli. Eğer PMI verileri düşük gelecek olursa o zaman Euro baskı altında kalmaya devam eder. Bu arada Dolar faizlilerinin yükselişi ve yükselirken de faizlerin vade yapısının yataylaşmaya işaret etmesi Fed’in yakın zamanda faiz artıracağına dair beklentilerin arttığını gösteriyor. Bu nedenle yükselen Dolar endeksi beraberinde Euro Dolar paritesinin geri çekilmesine neden olurken seans içindeki yükselişleri bu bağlamda açığa satış fırsatı olarak değerlendirebilir.
İkon-ok
20 Nisan 2018 Cuma
19 Nisan 2018 Perşembe
18 Nisan 2018 Çarşamba
Euro / Dolar •
Euro Dolar biri miktar daha gerileyebilir
Emtia ve hisse fiyatlarında görülen yükseliş aynı zamanda ABD’den açıklanan Dolar olumlu ve Avrupa’dan açıklanan Euro olumsuz verilerle birleştiğinde Euro Dolar paritesinin 1,24 seviyesinin hemen üzerinde artan satışlarla gerilemesine neden oldu. Dün Avrupa’dan gelen ZEW endeksi beklenti ve ekonomik durum verilerinin düşük gelmesi bu süreci açıklayan unsurlardandır. Dolayısıyla bugün Avrupa’dan açıklanacak enflasyon verilerini dikkate almak gerek. Eğer Avrupa’nın enflasyon verileri beklentilerin zerinde gelecek olursa o zaman Euro düşmeyebilir. Ne var ki verilerin olumsuz gelmesi yani düşük gelmesi durumunda Dolar’ın yükseliş olasılığının da devreye girmesiyle paritenin 1,2310 seviyesinin dahi altını görmesi gündemde olabilir.
İkon-ok
17 Nisan 2018 Salı
Euro / Dolar •
Euro Dolar paritesi 1,24 üzerinde açığa satılabilir
Dün ABD’den açıklanan Dolar faizlerinin yükselişine neden oldu. Ne var ki Dolar’ın uluslararası piyasalarda gördüğü baskı daha çok ABD’nin iç siyasi olaylarından ve Fed’in ekonomik büyümeyle ilgili dile getirdiği tedirginlerden kaynaklanıyor. Bu bağlamda paritenin yükselme ihtimali varlığını sürdürse de ABD’den açıklanan veriler ve emtia fiyatlarında görülen geri çekilmeler kısa vadede paritenin yükselişleri takiben satılmasına neden olabilir. Bu noktada paritenin 1,24 ve üzerindeki seviyelerde açığa satının para kazandıracağını tahmin ediyorum. Bu senaryonun gerçekleşmesi için Almanya’dan açıklanacak ZEW endekslerinin beklediği gibi ya da beklenenden daha fazla düşmesi gereklidir.
İkon-ok
Back to Top Back to Top