Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Euro / Dolar Yorumları

QNB Finansinvest Uzman Analistleri tarafından sizler için hazırlanan Euro Dolar Yorumlarına bu sayfadan erişebilirsiniz. Değerli yatırımcılarımıza ücretsiz olarak sunduğumuz Euro Dolar Yorumları günlük olarak ve ücretsiz yayınlanmaktadır.

19 Ocak 2018 Cuma
Euro / Dolar •
Euro Dolar sınırlı düşer
Çin’den dün açıklanan büyüme verileri beklentilerden az olunca emtia fiyatlarında ve hisse senedi piyasalarında görülen eş zamanlı düşüş Dolar’ın bir miktar yükselmesine neden oldu. Bu gelişmeler devam ederken Avrupa’da devam eden toparlanma sürecinin yavaş olmaya başlamasının da etkili olduğu bir dönemde düşen Euro aslında kar araçlı gelen satışların baskısından dolayı da gerilemiş olduğu görülmekte. Bu durumda Euro’nun kolaylıkla yükselmesi ön görülmüyorken yine de dünkü satışlar sonrasında bir miktar toparlanma söz konusu olabilir. Bu nedenle kısa vadede düşüşleri bekledikten sonra alım denemeleri yapmak uygun olabilir. Ancak bugün ABD’den açıklanacak Michigan Üniversitesi endeksleri Dolar lehine açıklanacak olursa Euro Dolar paritesindeki olası düşüşler daha da derinleşebilir.
İkon-ok
18 Ocak 2018 Perşembe
Euro / Dolar •
Çin’in büyüme verileri yüksek gelirse parite düşmez
Dün Avrupa’dan açıklanan enflasyon verilerinin beklentiler dahilinde ancak düşük gelmiş olması Euro olumsuz bir süreci yansıttı. Avrupa’nın aksine ABD’den gelen veriler ilerleyen süreçte ABD ekonomisinin olumlu etkilenebileceğine dair işaretlerin devamlılığı söz konusu. Bu durumda Euro Dolar paritesinin düşüşü normal ancak devamı gelmeyebilir. Zira ABD’nin içinde bulunduğu jeopolitik durum değerlendirildiğinde bugünlerde Euro Dolar paritesinin düşmesi de zor. Yükselen emtia fiyatları ve hisseler bunu desteklerken bugün Çin’den açıklanacak büyüme verilerinin yüksek olması Dolar’ın değer kaybetmesine neden olur ve bu da düşüşlerde Euro Dolar paritesinde alıcıların aktif olmasını sağlar.
İkon-ok
17 Ocak 2018 Çarşamba
16 Ocak 2018 Salı
15 Ocak 2018 Pazartesi
12 Ocak 2018 Cuma
Back to Top Back to Top