Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Altın Yorumları

Altın Yorumları sayfamız QNB Finansinvest FX Uzman Analistleri tarafından forex yatırımcılarının piyasayı takip edebilmesi ve Altın Yorumlarına günlük, ücretsiz bir şekilde erişebilmesi için hazırlanmıştır.

23 Şubat 2018 Cuma
Altın •
Altın Fed yetkililerinden gelecek açıklamalara ve hisselere bağlı hareket edecek
Altın fiyatları yükselen Dolar faizleri ve düşen emtia fiyatları nedeniyle düştüğü gibi yine aynı şekilde düşüşünü durduran Dolar faizleri ve yükselen emtia fiyatları altının bir miktar toparlanmasına neden oluyor. Bugünlerde altın fiyatlarını diğer piyasalardaki getirilerden ve volatiliteden oldukça etkilendiğinin görülmesi bu piyasaların bize kılavuz olduğunu göstermekte. Bu durumda bugün ABD’den gelecek açıklamalarda şayet Fed’in faiz artırmaya devam edeceği yönündeki beklentiler varlığını sürdürecek olursa o zaman altının yükselişleri durulabilir. Ancak bunun teyit olması için hislerin de geri çekildiğini görmek gerek. Böyle bir durumda altın hala yükseliyorsa o zaman yükselişler açığa satış fırsatı olarak değerlendirilebilir.
İkon-ok
22 Şubat 2018 Perşembe
21 Şubat 2018 Çarşamba
20 Şubat 2018 Salı
19 Şubat 2018 Pazartesi
16 Şubat 2018 Cuma
Altın •
Altın 1368 ve üzerinden satılır
Dolar faizleri yükselmeye devam derken Dolar endeksinin alışılagelmişten farklı olarak yükseliyor olması bugünlerde açıklanabilen gerekçelere bağlı olarak devam ediyor. Yükselen hisseler, düşen Dolar endeksi ve yeni yükseliş senaryolarının oluşmadığı faiz piyasası altının yükselişini açıklamakta. Ne var ki yaşanan yükselişin devamlılığı volatilitede düşüşe neden olduğundan kısa vadede yükselişleri takibe geri çekilmeler görülebilir. Bu ilk olarak düşme olasılığı artan emtia fiyatlarındaki düşüşün hisselere sirayet etmesiyle görülebileceğinden yükselişlerde açığa satış yapmanın uygun strateji olduğunu düşünüyorum. Açığa satış yapmak için 1368 Dolar seviyesinin beklenmesi gerekebilir.
İkon-ok
Back to Top Back to Top