Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Altın Yorumları

Altın Yorumları sayfamız QNB Finansinvest FX Uzman Analistleri tarafından forex yatırımcılarının piyasayı takip edebilmesi ve Altın Yorumlarına günlük, ücretsiz bir şekilde erişebilmesi için hazırlanmıştır.

18 Ocak 2018 Perşembe
17 Ocak 2018 Çarşamba
16 Ocak 2018 Salı
15 Ocak 2018 Pazartesi
Altın •
Altın yükselişleri takiben kısa vadeli ve kısa metrajlı satılabilir
Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Faizlerin yükseleme eğilimine girmiş olması altını düşmesini gerektirirken bu arada emtia fiyatlarında yaşanan yükselişlerin Çin ve jeopolitik kaynaklı devamlılık gösteriyor olması beraberinde maliyet enflasyonun da dünyada belirmesi bekleneceğinden altın bugünlerde alıcı bulmaya devam ediyor. Öte yandan hisseler yükselirken korunma amacıyla alınan altının yakın vadede hisselerde bir miktar gerileme görülmesi durumunda satılma ihtimali mümkün ancak olası satış dalgasını çok uzun soluklu olmayacağı kanısındayım. Bu nedenle 1322 Dolar seviyelerine kadar gerileyebilecek olsa bile bu seviyelerde alıcılar güçlü bir destek oluşturmak ister. Bu durumda yapılması gereke 1346 Dolar seviyesine kısa metrajlı açığa satış denemeleri yaparak en azından 1332 Dolar seviyesine kadar bu pozisyon tutulabilir.
İkon-ok
12 Ocak 2018 Cuma
11 Ocak 2018 Perşembe
Altın •
Altın yükselmeyi bekliyor
Çin’in Dolar tahvilleri almayı azaltacağı ve İran’ın yeniden nükleer çalışmalarına devam edeceği haberleri altın fiyatlarını yükselmesine neden olabilir. Bu yükseliş süreci öncesinde Dolar endeksinin yapması beklenen olası düzeltmenin henüz tamamlanmammış olması altında sınırlı miktarda geri çekilmenin de habercisi olacaktır. Bu durumda altındaki geri çekilmeleri bekledikten sonra alım yapmak uygun strateji olarak göze çarpmakta. Kısa vadede Dolar’ın yükselmesi durumundaysa altının yükselişi geri çekilmeksizin devam eder. Bu nedenle bu akşamüstü ABD’den açıklanacak istihdam verilerini ve ABD’nin iç ve dış siyasetinin neden olduğu haberleri izlemek gerek. Zira Dolar olumsuz en küçük bir veri altının yükselmesi için yeterli zemini zaten hazırlamış olur.
İkon-ok
Back to Top Back to Top