Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Dolar / Türk Lirası Yorumları

QNB Finansinvest Uzman Analistleri tarafından Dolar Türk Lirası yorumları siz değerli yatırımcılarımızın ücretsiz ve günlük olarak takip edebilmesi için hazırlanmaktadır.Forex piyasalarını takip edip, Dolar Türk Lirası yorumlarından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

19 Ocak 2018 Cuma
18 Ocak 2018 Perşembe
Dolar / Türk Lirası •
Dolar kurunun düşmesi için neden az
Dolar kuru bir yandan ABD’den açıklanan Dolar olumlu veriler, diğer yandan Türkiye’nin Afrin operasyonuyla iliği olumlu haberler arasında sıkışarak bir yere gidemiyor. Bugün ABD’den açıklanacak verilerin önemli olduğu kadar TCMB’nin açıklayacağı faz kararı da çok önemli. Şayet TCMB faizlerde bir değişiklik yapar ya da yapacağına dair bir işaret verirse bu muhtemelen yukarı yönlü olacağı için TL olumlu olur ancak herhangi bir yükseltme yapacağına dair bir söylemde bulunmaz ve mevcut durumun devamına karar verirse o zaman TL’nin değer kazanması için bir neden kalmaz. Bu durumda gözler yeniden Türkiye’nin Afrin’e yapacağı harekata dönecektir. Ne var ki sonuçta yaşanacak olan bir askeri risk olduğundan bunun TL olumlu sonuçlanmasından bahsetmek zor olacaktır. Bu nedenle bugün ABD’den açıklanacak ekonomik verilerin Dolar olumlu olması durumda kurda seans içinde gerileme olursa düşüşlerde alım denemeleri yapılabilir.
İkon-ok
17 Ocak 2018 Çarşamba
Dolar / Türk Lirası •
Türkiye’nin kısa vadede jeopolitik riski az
Hafta başından beri, Türkiye’den açıklanan verilerin TL olumsuz olması ve Türkiye’nin artan jeopolitik riskleri TL’nin dün de değer kaybetmesine neden oldu. Gözden kaçan bir gelişme var ki o da ABD’nin Afrin’le ilgili olarak stratejik bir hedefi olmadığıyla ilgili haberdi. Bu durumda aslında Türkiye’nin Afrin harekâtının bir risk olarak düşünülmüyor olması bugün beklentilerin aksine TL’nin güçlenmesine neden olabilir. Öte yandan yarın TCMB’nin vereceği faiz kararı da önemli. Eğer faizlerin yükselmeyeceği bugün de piyasa katılımcılarının genel kanısı olacaksa o zaman Dolar kurunun düşüşlerinde yavaşlama olabilir. Bu nedenle yükselişlerde açığa satış denemeleri yapmak faydalı olabilir ancak çok belirgin bir beklenti içinde olmaksızın açığa satış pozisyonları kısa aralıklarla kapatılmalıdır.
İkon-ok
16 Ocak 2018 Salı
15 Ocak 2018 Pazartesi
12 Ocak 2018 Cuma
Back to Top Back to Top