Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Dolar / Türk Lirası Yorumları

QNB Finansinvest Uzman Analistleri tarafından Dolar Türk Lirası yorumları siz değerli yatırımcılarımızın ücretsiz ve günlük olarak takip edebilmesi için hazırlanmaktadır.Forex piyasalarını takip edip, Dolar Türk Lirası yorumlarından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

16 Ocak 2018 Salı
15 Ocak 2018 Pazartesi
12 Ocak 2018 Cuma
11 Ocak 2018 Perşembe
Dolar / Türk Lirası •
Dolar kurunun yükselişi açığa satış fırsatı yaratır
İran, Rusya ve ABD’nin Ankara büyükelçilerinin dış işleri bakanlığına çağrılmalarını gerektiren gelişmelerin yaşanmasıyla TL değer kaybetti. Öte yandan Dolar endeksinin artmasıyla kurda yaşanan yükselişin ivme kazanması Dolar kurunun bir ara 3,81’e kadar yaklaşmasına neden oldu. Bu gelişmeler olurken Dolar odaklı risklerin piyasalarda belirmiş olması ve TL faizlerinin yavaş artışı Dolar TL kurunun yükselişlerinde satılmasını gerektirebilir. Yükselen altın, ABD’nin kredi notunun olumsuz etkilenebileceğiyle ilgili haberler ve ABD’nin jeopolitik risklerde görülen artışlar kurun gerilemesini gerektiriyor. Bu nedenle seans içinde yaşanacak yükselişler açığa satış fırsatı olarak değerlendirebilir.
İkon-ok
10 Ocak 2018 Çarşamba
Dolar / Türk Lirası •
Dolar kuru geri çekilmelerde alınır
Türkiye’de son günlerde artan jeopolitik ve uluslararası siyasi riskler TL üzerinde baskı yaratabilir. Böyle bir ortamda tahvil faizlerinin artmayışı buna karşın Dolar faizlerinin artışıyla Dolar endeksinin yukarı yönlü hareketlenmiş olması Dolar kurunun yükselişini sağlıyor. Bu zaten dün ve önceki günkü beklentilerimizle paralellik gösteren bir durumdu. Bugünden sonra da kursa yukarı yönlü hareketlenmeleri görülebilir ve hatta bu hareketlilik belki de kurun yeniden 3,80 ve üzerine tırmanmasına neden olabilir. Bu durumda yükselecek volatiliteyi de hesaba katarak birliğin geri çekilmeleri bekledikten sonra kurda alım yapmak için beklemek en iyi strateji olur. Bu durumda da 3,76’nın altındaki seviyeleri takip etmeli.
İkon-ok
9 Ocak 2018 Salı
Back to Top Back to Top