Hisse Senedi Zincir Emir

1- Zincir Emir Uygulaması nedir?

Zincir Emir uygulaması bir hisse senedi piyasasına iletilen bir ana emir ve bu emirin gerçekleşme şartına bağlı olarak yine hisse senedi piyasasına iletilmek üzere tanımlanan hisse senedi alım veya satım emirleri tamamı olarak tanımlanabilir.

2- Zincir Emiri Girişini nasıl yapabilirim?

Zincir Emir Uygulamasını kullanabilmek için öncelikle bir Ana emir tanımlamanız gerekmektedir. Ana Emri, müşteri girişi yaptıktan sonra Al-Sat- Hisse Senedi menü adımında yer alan “Zincir Emir” menüsünden tanımlayabilirsiniz.

3- Zincir Emir için Ana Emir Girişini Nasıl Yapabilirim?

Emir iletmek istediğiniz İşlem yönü, hisse senedi kodunu, fiyat ve lot miktarını girerek zincir emir gönderebilirsiniz. 

Zincir Emir tipinde, piyasaya iletilen ana emrin gerçekleşmesinin ardından bekleyen tüm emirler aynı anda piyasaya gönderilir.

4- Zincir Emir için bağlı emir girişini nasıl yapabilirim?

Al-Sat- Hisse Senedi menü adımında yer alan “Zincir Emir” sekmesinden ana emir tanımlandıktan sonra bu emre bağlı emirleri teyit ekranının altında yer alan emir ekle butonunu kullanarak bağlı emirlerin girişini yapabilirsiniz.

Ayrıca Ana Zincir Emir üzerinden, "Emir Detayı"nı tıklayarak yeni emir ekleyebilirsiniz.

5- Birden fazla bağlı emir girebilir miyim?

Bağlı emir olarak bir veya birden fazla emir girebilirsiniz. Tek yapmanız gereken işlem türünü, hisse senedini, emir fiyat ve miktarını belirledikten sonra ekranın sağında yer alan ekle butonuna basmak.

Ana Emire bağlı emirlerin girişini tamamladıktan sonra ekranın altında yer alan “Gönder” butonu ile hazırladığınız emirleri ana emre bağlı aktif emirler haline getirebilirsiniz.

6- Tek bir bağlı emiri birden fazla ana emre bağlayabilir miyim?

Hayır, bağlı emirler sadece tek bir ana emre bağlanabilir.

7- Bağlı emir girişi yaparken limit ve stok kontrolü yapılır mı?

Hayır, bağlı emir girişi sırasında işlem limiti ve stok kontrolü yapılmaz. İşlem limiti ve stok kontrolü ana emrin gerçekleşmesinin ardından bağlı emrin gönderilmesi sırasında yapılır. Gönderim sırasında işlem limiti veya hisse stokunun müsait olmaması durumunda bağlı emir gönderilmez. Zincir emrin gönderimi sırasında ilgili hesabın müsait olması hesap sahibinin sorumluluğundadır.

8- Bağlı emirlerimi değiştirebilir miyim?

Piyasaya gönderilmemiş bağlı emirleri güncellemek mümkün değildir. Emri silip yeni emir girilmesi gerekir. Piyasaya gönderilmiş bağlı emirleri ise günlük işlemler menü adımından emir iyileştirme bölme ve iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

9- Zincir Emir uygulamasında Emrim iletilmeyebilir mi?

qnbfi.com Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. müşterilerine emirlerinin ilgili piyasalara gönderilmesinde sadece aracılık etmektedir. www.qnbfi.com üzerinden emirler müşteriler tarafından gönderilir. Zincir emir ve benzer gelişmiş emir uygulamalarında emir teyitlerinin alınmasında yaşanabilecek vb. aksaklıklar neticesinde bağlı emirlerin iletimi gerçekleşmeyebilir. qnbfi.com ilgili hesaptan belli şartlar oluşması durumunda emrin iletilmesine yardımcı olacak servisler geliştirse de; emrin gönderilmesinde yaşanacak aksaklıklardan sorumlu değildir. Emrin gönderilmesiyle ilgili tüm sorumluluk hesap sahibine aittir.

Back to Top