SIKÇA SORULAN SORULAR

1- QNB Finansinvest'te nasıl hesap açabilirim?

Size en yakın QNB Finansinvest, QNB Finansbank şubelerinden yatırım hesabı açabilir veya " Hesap Aç" adımından başvuruda bulanabilirsiniz. Hisse senedi ve VIOP işlemleri için alt limitimiz 10.000 TL, forex işlemleri için 50.000 TL, yurt dışı işlemler için 1.000 USD’dir

2- QNB Finansinvest müşterisiyim, qnbfi.com'u nasıl kullanabilirim?

www.qnbfi.com sitemizin "Şifre Al" seçeneğinden başvuru formunu doldurarak şifre ve anahtar sözcük alabilirsiniz. Şifre ve anahtar sözcük aldıktan sonra sayfamızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

3- QNB Finansinvest müşterisi değilim, qnbfi.com'u nasıl kullanabilirim?

qnbfi.com'u kullanmak için "Hesap Aç" adımından başvuru formunu doldurabilirsiniz. Formunuz bize ulaştıktan sonra müşteri temsilcimiz en kısa sürede size ulaşarak hesap açılış işlemlerinizi başlatacaktır. Hesabınız açıldıktan sonra "Şifre Al" adımından şifre başvurusunda bulunup qnbfi.com’u kullanmaya başlayabilirsiniz.

4- Şifre tarafıma nasıl ulaşıyor?

"Şifre Al" adımında karşınıza çıkacak anahtar sözcük ve şifre talep formunda, QNB Finansinvest hesap numarası, TCKN (vatandaşlık no), cep telefonu, doğum tarihi ve doğrulama kodu bilgilerinizi eksiksiz olarak girdikten sonra formun sağ alt köşesindeki “Gönder” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Form aracılığı ile bize ilettiğiniz bilgilerin kayıtlarımızla uyuşması durumunda sisteme giriş yapabilmeniz için kayıtlarımızda bulunan cep telefonu numaranıza anahtar sözcük ve şifre gönderilecektir.

Mesaj gönderiminin ardından Müşteri Temsilcilerimiz, işlem teyidini almak için size en kısa sürede dönüş yapacaktır.

5- QNB Finansinvest şube ve acente bilgilerinize nasıl ulaşabilirim?

Şube ve acente ile ilgili telefon ve adres bilgilerine https://www.qnbfi.com/subelerimiz linkinden ulaşabilirsiniz.

6- Şifrem bana ulaştıktan sonra değiştirme yapabiliyor muyum?

Şifreniz size ulaştıktan sonra siteye giriş yaptığınızda size özel, yeni bir şifre belirlemeniz gerekmektedir.

7- Anahtar sözcük nasıl belirleniyor?

QNB Finansinvest'te hesabınızın olması durumunda www.qnbfi.com sitemizden "Şifre Al" seçeneğini tıklayarak başvuru formunu doldurmanız anahtar sözcük belirlemeniz için yeterlidir.

8- Anahtar sözcüğümü istediğim zaman değiştirebiliyor muyum?

Anahtar sözcüğünüzü istediğiniz zaman www.qnbfi.com sitemizin '’Bilgilerim’’ bölümünden değiştirebilirsiniz.

9- Anahtar sözcüğüm en az ve en fazla kaç karakterli olabilir?

Anahtar sözcüğünüzün en az 1 en fazla 10 karakter olması gerekmektedir.

10- Anahtar sözcüğümü ve şifremi unuttuğumda ne yapmam lazım?

"Şifre Al" kısmında yer alan formda bilgilerinizi eksiksiz olarak girip göndermeniz yeterli olacaktır. Form aracılığı ile bize ilettiğiniz bilgilerin kayıtlarımızla uyuşması durumunda kurumumuzda kayıtlı cep telefonu numaranıza sistem tarafından otomatik olarak üretilen 6 haneli www.qnbfi.com şifreniz ve anahtar sözcüğünüz gönderilecektir. Sisteme başarılı olarak giriş yapmanızın ardından yeni şifre belirlemeniz için yönlendirilirsiniz.

1- Bilgilendirme Servisleri nelerdir?

a) Fiyat Bilgilendirme Servisi
b) Emir Gerçekleşme Bildirimi

2- Fiyat Bilgilendirme Servisi nedir?

Fiyat bilgilendirmesi yapılmasını istediğiniz hisse senedinin tarih aralığını, fiyat koşulunu ve gönderim kanalını seçtikten sonra, belirttiğiniz koşul gerçekleşince QNB Finansinvest tarafından bilgilendirilmenizi sağlayan servistir.

3- Fiyat Bilgilendirme Servisi 'ni nasıl kullanabilirim?

Fiyat bilgilendirmesi yapılmasını istediğiniz hisse senedinin fiyat koşulunu, tarih aralığını ve gönderim kanalını seçerek bu servisi kullanabilirsiniz.

4- Emir Gerçekleşme Bildirimi nedir?

www.qnbfi.com sayfasından verdiğiniz hisse senedi emirleriniz gerçekleştiğinde SMS veya email ile bilgilendirilmenizi sağlayan servistir.

5- Emir Gerçekleşme Bildirimi 'ni nasıl kullanabilirim?

www.qnbfi.com sayfasında İşlemler -> Hisse senedi altında Hisse Alış/Satış ekranında Emirleriniz Gerçekleşince opsiyon butonunu kullanarak bilgilendirilmek istediğiniz kanalı seçtikten sonra işleminizi onaylayarak bu servisi kullanabilirsiniz. SMS ile bilgilendirme servisimizden 1.000 TL’nin üzerindeki emirleriniz için faydalanabilirsiniz.

1- Döviz işlemlerini hangi hesaplarım için yapabilirim?

Döviz işlemleri yalnızca QNB Finansinvest nezdinde tanımlı aktif bir QNB Finansinvest FX ya da QNB Finansinvest Yurt Dışı Borsalar hesabınız varsa yapılabilmektedir. Alım işlemi sonucunda ilgili tutar seçmiş olduğunu ürüne ait hesabınıza transfer edilecektir. Satım işleminde ise cari döviz hesabınızdaki tutar anlık döviz kuru ile çevrilerek cari TL hesabınıza aktarılacaktır.

2- Güniçi alım / satım yapabilir miyim?

Aynı gün içerisinde yalnızca tek yön işleme izin verilmektedir. Diğer işlemlerinizi müşteri temsilciniz aracılığı ile yapabilirsiniz.

3- İşlem fiyatı nasıl belirleniyor?

İşlem fiyatı gerçek zamanlı olarak değişmektedir. Bu sebeple ekranda size gösterilen fiyat indikatif olarak görünmektedir. Onay butonuna bastığınız andaki piyasa fiyatı üzerinden işleminiz gerçekleşecektir.

4- İşlem büyüklüğü limiti var mıdır?

qnbfi.com üzerinden tek seferde girilebilecek en yüksek işlem büyüklüğü 50.000 USD kadardır. Diğer işlemlerinizi müşteri temsilciniz aracılığı ile yapabilirsiniz.

5- Döviz işlemlerini hangi saatler aralığında yapabilirim?

Döviz işlemlerinizi iş günleri 09:00-18:00 saatleri arasında verebilirsiniz. Yarım iş günü olan tarihlerde saat aralıkları farklılık gösterebilmektedir.

1- QNB Finansinvest’teki hesabıma nasıl EFT yapabilirim?

Aşağıdaki bilgileri kullanarak QNB Finansinvest hesabınıza EFT yapabilirsiniz.

Banka: QNB Finansbank
Şehir: İstanbul
Şube: Merkez Şb. (348)
Hesap no: 1944792
IBAN: TR53 0011 1000 0000 0001 9447 92
Alıcı Adı: QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Açıklama: Müşteri No-İsim Soyisim

Para transferi işleminizi tamamladıktan sonra müşteri temsilcinizi arayarak bilgi verebilirsiniz.

2- QNB Finansbank hesabımdan QNB Finansinvest hesabıma aktarım yapabilir miyim?

"HESABIM" üst menüsü "Para Transferleri" seçeneğinden "Havale Giriş-Çıkış" başlığını tıklayarak sistemde kayıtlı QNB Finansbank hesabınızdan QNB Finansinvest hesabınıza aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. QNB Finansbank Hesap Numaranız sistemimizde tanımlı değil ise; öncelikle QNB Finansbank'taki size ait olan vadesiz mevduat hesap numaranızı müşteri temsilciniz ile görüşerek sistemimize tanımlatmanız gerekmektedir.

3- EFT ve havale işlemlerinden masraf alınıyor mu?

Internet üzerinden yapacağınız EFT ve havale işlemlerinden masraf alınmamaktadır.

4- EFT ve havale günlük saatleri ve limitleri nelerdir?

EFT ve havale çıkış işlemleri 09:00-13:30 ile 14:00-16:30 saatleri arasında yapılabilmektedir. Hesabınızdaki parayı 50.000 TL olarak tek sefer bölerek istediğiniz kadar para çıkabilirsiniz. Havale giriş işlemlerini ise; gün içerisinde istediğiniz saatte yapabilirsiniz.

5- QNB Finansinvest üzerinden başkasının hesabına Havale Çıkış işlemi gerçekleştirebilir miyim?

Güvenlik politikamız gereği, müşterilerimiz 25.03.2009 tarihi itibariyle qnbfi.com’dan sadece kendi QNB Finansinvest hesaplarında tanımlı olan QNB Finansbank hesaplarına havale yapabilmektedir.

6- İleri tarihli EFT talebi girebiliyor muyum?

"HESABIM" üst menüsü "Para Transferleri" seçeneğinden "EFT Çıkış" başlığını tıkladıktan sonra "Tarih" bilgisini değiştirerek ileri tarihli çıkış talebinizi girebilirsiniz.

7- qnbfi.com üzerinden başkasının hesabına EFT gönderebilir miyim?

21.02.2008 tarihi itibariyle müşterilerimiz güvenlik politikamız gereği qnbfi.com’dan sadece kendi adlarına olan hesaplara EFT yapabilmektedirler.

8- Eft işlemlerimi Hızlı EFT olarak nasıl kaydedebilirim?

"HESABIM" üst menüsü "Para Transferleri" seçeneğinden "EFT Çıkış" başlığını tıklayarak EFT işleminizi girip "Hızlı EFT olarak kaydetmek istiyorum" seçeneğini işaretleyiniz ve kaydediniz. Kaydettiğiniz EFT bilgilerini Kayıtlı EFT bölümünden Hesap numarası kullanarak bulabilirsiniz.

9- İsme EFT talebi girebiliyor muyum?

"HESABIM" üst menüsü "Para Transferleri" seçeneğinden isme EFT talebi girebilirsiniz. "Alıcının Baba Adı" bilgisi ve "Açıklama" bölümüne gün/ay/yıl olarak doğum tarihi bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

10- EFT ve havale işlemleri ile ilgili ekstre bilgilerine ulaşabiliyor muyum?

Ekstre bilgilerinize sağ menüde bulunan Hesap Ekstrelerim menüsünü kullanarak ulaşabilirsiniz.

11- EFT Yapmak istiyorum ancak param Likit Fonda ne yapabilirim?

Müşterilerimiz qnbfi.com üzerinden portföylerinde bulunan Likit fon tutarının kârı üzerinden %10 stopaj kesilerek günlük EFT limitleri içersinde EFT Saatleri içerisinde olmak kaydı ile kendi adlarına olan hesaplara EFT yapabilmektedirler.

1- EFT Yüksek Güvenlik Şifresi nedir?

www.qnbfi.com üzerinden EFT işlemi yaparken güvenliğinizi arttırmak için sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza 4 haneli bir şifre gönderilmektedir.

2- EFT Yüksek Güvenlik Şifresi neden kullanılıyor?

İnternet hesabınıza şifrelerinizle girilmiş olsa bile sistemde kayıtlı telefonunuza gelen Yüksek Güvenlik Şifresi olmadan çıkışınız onaylanmaz. Bu sayede sizin bilginiz olmadan hesabınızdan para çıkışı yapılamayacaktır.

3- Finansinvest'te cep telefonum kayıtlı değil. Nasıl EFT yapabilirim?

Finansinvest müşteri temsilcinizle görüşerek numaranızı kaydettirebilirsiniz.

4- Cep telefonu numaram değişti. Finansinvest güncellemesini nasıl yapabilirim?

Finansinvest müşteri temsilcinizle görüşerek numaranızı güncelleyebilirsiniz.

5- Cep telefonum çalındı. Finansinvest'e bildirimini ne zaman yapmalıyım?

Numaranızın çalındığını fark ettiğiniz anda Finansinvest'e de bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde eski numaranıza Yüksek Güvenlik Şifresi gönderilebilir.

6- Yüksek Güvenlik Şifrem cep telefonuma ne kadar sürede ulaşır?

Ekranınızda "Şifreniz Cep Telefonunuza Gönderilmiştir" mesajını gördüğünüzde 15 saniye içinde şifreniz cep telefonunuza ulaşır. Ulaşmamış ise 0212 336 72 20 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

7- Hangi numaralara Yüksek Güvenlik Şifresi gönderilebiliyor?

Yurtiçi ve yurtdışı GSM operatörlerinin hepsine Yüksek Güvenlik Şifresi gönderilebilmektedir.

8- Aynı Güvenlik Şifresi ile birden fazla EFT yapabilirmiyim?

Hayır. Her EFT talebinizde yeni bir Yüksek Güvenlik Şifresi oluşturulur ve kullanım süreleri 5 dakikadır.

1- Ekstre tercihlerimi nereden değiştirebilirim?

www.qnbfi.com’a müşteri bilgileriniz ile giriş yaptıktan Hesabım >Ekstreler menü adımı altından ekstre gönderimi ile ilgili tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.

2- Hesap Ekstrelerimin aylık olarak adresime gönderilmesini istemiyorum ne yapmalıyım?

Gerçekleştirdiğiniz hisse senedi işlemlerine ilişkin hesap ekstresinin, aylık olarak posta ile taahhütlü olarak gönderilmesini istemiyorsanız bu konuyla ilgili tercihinizi herhangi bir Finansinvest veya QNB Finansbank şubesine uğramadan qnbfi.com kullanıcı bilgileriniz ile giriş yaparak, Hesabım >Ekstreler menü adımı altından Ekstre Tercihi sayfasından tercihinizi bize hemen iletebilirsiniz.

3- Hesap Ekstrelerimin aylık olarak adresime gönderilmesini istiyorum ne yapmalıyım?

Gerçekleştirdiğiniz hisse senedi işlemlerine ilişkin hesap ekstresinin, aylık olarak posta ile taahhütlü olarak gönderilmesini istiyorsanız bu konuyla ilgili tercihinizi herhangi bir Finansinvest veya QNB Finansbank şubesine uğramadan qnbfi.com kullanıcı bilgileriniz ile giriş yaparak, Hesabım >Ekstreler menü adımı altından Ekstre Tercihi sayfasından tercihinizi bize direkt olarak iletebilirsiniz.

4- Daha önce Hesap Ekstresi gönderilmemesine ilişkin çerçeve sözleşme imzalamıştım ancak hesap ekstremin tekrar adresime gönderilmesini istiyorum ne yapmalıyım?

Bu konuyla ilgili tercihinizi, qnbfi.com kullanıcı bilgileriniz ile giriş yaparak, Hesabım >Ekstreler menü adımı altından Ekstre Tercihi sayfasından tercihinizi değiştirebilirsiniz.

5- Ekstre gönderilmemesini istediğim halde neden adresime ekstre gönderimi yapılıyor?

Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası’nda (VIOP) işlem gerçekleştiren müşterilerimize, posta yoluyla taahhütlü olarak ekstre gönderimine devam edilmektedir.

6- Hesap Ekstrelerimin aylık olarak adresime gönderilmesini istiyorum ancak ekstrelerim elime geçmiyor. Ne yapmalıyım?

Finansinvest'teki iletişim bilgilerinizin güncel olup olmadığını müşteri temsilciniz ile irtibata geçip kontrol etmeniz gerekiyor. Bilgilerinizin güncel olmaması durumunda QNB Finansinvest iletişim taahhütmamesini doldurarak ıslak imzalı bir şekilde müşteri temsilcinize teslim etmeniz durumunda kayıtlarınız güncellenerek ekstrelerinizin adresinize iletilmesi sağlanacaktır.

7- Hesap Ekstrelerime nereden ulaşabilirim?

www.qnbfi.com’a müşteri bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra “Hesap Ekstrelerim” menü adımı altında yer alan “Hesap ekstresi ve Menkul Kıymet Ekstresi” menüsünden hesabınıza ait dilediğiniz tarih aralığındaki hesap hareketlerinizi görünteleyebilirsiniz.

8- qnbfi.com web iletişime mail göndererek adresime hesap ekstresi gönderilmemesini talep ettim. Bu talep yeterli değil mi?


Adresinize ekstre gönderilmemesi için mail yoluyla gönderdiğiniz talepler geçerli olmamaktadır. qnbfi.com kullanıcı bilgileriniz ile giriş yaparak, Hesabım > Ekstreleri > Ekstre Tercihi sayfasından tercihinizi değiştirmeniz gerekmektedir.

1- QNB Finansinvest’te kayıtlı e-posta adresimi nasıl değiştirebilirim?

QNB Finansinvest’te kayıtlı e-posta adresinizi değiştirmek için, www.qnbfi.com üzerinden müşteri girişi yaparak, Hesabım - Ayarlar - Bilgilerim - Bilgi Güncelleme ekranındaki E-posta Bilgisi Güncelleme Formunu doldurarak kurumumuz nezdinde kayıtlı e-posta adresinizi

.

2- QNB Finansinvest E-posta Bilgisi Güncelleme Formunu nasıl doldurabilirim?

Yukarda gördüğünüz E-posta Bilgisi Güncelleme Formunu sırasıyla QNB Finansinvest Hesap No, TCKN (Vatandaşlık No), yeni E-posta Adresi ve Cep telefonu bilgilerinizle eksiksiz olarak doldurduktan sonra formun sağ alt köşesindeki “Gönder” butonuna basmanız gerekir.
3- QNB Finansinvest Hesap numaramı bilmiyorum ne yapmam gerekir?

QNB Finansinvest Hesap numaranızı bilmiyorsanız 0212 336 72 20 numaralı telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

4- E-posta Bilgisi Güncelleme Formunu ilettikten sonra ne yapmam gerekir?

E-posta Bilgisi Güncelleme Formu aracılığı ile bize ilettiğiniz bilgilerin kayıtlarımızla uyuşması durumunda güncellenmesini istediğiniz e-posta adresine bir gönderim yapılacaktır.Gönderilen e-posta içindeki ikinci paragrafda yer alan mavi renkli “buraya” yazısına tıklayarak veya paragrafın altında yer alan linki kopyalayarak tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak “e-posta teyit” ekranına erişebilirsiniz.E-posta adresinizi teyit işlemine başlamak için, güncellemek istediğiniz e-posta adresinin altında yer alan “Teyit Ediyorum” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Bu işlemin ardından sistemimizde kayıtlı cep telefonunuza gönderilecek olan güvenlik şifresini eksiksiz olarak aynı ekranın sağ tarafında bulunan onay kodu alanına giriş yaparak “Gönder” butonuna bastıktan sonra emir teyit işlemleriniz gerçekleşecektir.

5- E-posta adresimi neden güncellemeliyim?

QNB Finansinvest Müşterileri için sunulan ayrıcalıklı hizmetlerin önemli bir kısmıyla ilgili bildirimleri e-posta aracılığı ile yapılmaktadır. E-posta adresinizi güncel tutarak kurumumuz tarafından verilen hizmetlerden ve yapılan bildirimlerden kolayca haberdar olabilirsiniz.

6- E-posta Bilgisi Güncelleme Formunu Kimler Kullanabilir?

E-posta Bilgisi Güncelleme Formunu cep telefonu numarası sistemimizde kayıtlı olmak şartıyla QNB Finansinvest’te bireysel, kurumsal veya müşterek hesabı bulunan, Türkiye’de veya yurtdışında yaşayan ve bütün müşterilerimiz kullanabilmektedir.

7- E-posta Bilgisi Güncelleme Formuna girdiğim bilgiler ile QNB Finansinvest’te kayıtlı olan bilgilerim uyuşmuyor ne yapabilirim?

Müşteri temsilcinizle görüşerek İletişim Taahhütnamesi doldurmanız ve kendisine ulaştırmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcinizin kim olduğunu ve telefon numarasını bilmiyorsanız 0212 336 72 20 numaralı telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

8- Bireysel Hesabım var ancak cep telefonum sisteminizde kayıtlı değil, ne yapabilirim?

Müşteri temsilcinizle görüşerek İletişim Taahhütnamesi doldurmanız ve kendisine ulaştırmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcinizin kim olduğunu ve telefon numarasını bilmiyorsanız 0212 336 72 20 numaralı telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

9- E-posta Bilgisi Güncelleme Formuna nereden ulaşabilirim.

QNB Finansinvest e-posta bilgisi güncelleme formuna sadece www.qnbfi.com üzerinden ulaşılabilir.

1- Finans Radar nedir?

Finans Radar, QNB Finansinvest müşterilerine e-mail ve SMS yoluyla endeks, VIOP kontratları, döviz ve parite verileri, dış piyasa bilgileri, hisse senedi fiyat bilgileri ve şirket haberleri ile ilgili gelişmelerin anında ulaştırılması için tasarlanmış bir bilgilendirme servisidir.

2- Finans Radar’ı nasıl kullanabilirim?

www.qnbfi.com’a müşteri girişi yaptıktan sonra, BİLGİ AL > Araçlar > Finans Radar > Alarm Tanımı tıklayın. Konu ve veri tipi seçimini yaptıktan sonra, ilgili veri için bir değer belirleyin. İlgili veri belirlediğiniz değere ulaştığında SMS veya e-mail yoluyla bilgilendirileceksiniz.

3- Finans Radar kullanırken portföyümde bulunan hisse senedi ve diğer yatırım enstrümanları ile ilgili bildirim de otomatik olarak yapılır mı?

Hayır. QNB Finansinvest müşterileri bilgi almak istedikleri veri tipleri için Finans Radar’a giriş yaparak kriter belirlemelidir. Söz konusu kritere ulaşıldığında bilgilendirme yapılır.

Örnek:

 • BIST 100 endeksi 40,000 puana ulaştığında veya aştığında bilgilendirme isteniyorsa;
 • “Konu”dan “Endeks” seçilir, “Veri Tipi”nden “BIST 100” seçilir, “Koşul”dan “Büyük Eşit” seçilir, “Mesaj Tipi” seçilir ve Kaydet’e basılır.
 • Endeks 40 bin puanı aştığında seçilen mesaj tipine göre bilgilendirme gerçekleştirilir.

4- Finans Radar hangi kanallardan sunulmaktadır?

Finans Radar’a www.qnbfi.com üzerinden müşteri girişi yaptıktan sonra erişilebilecektir, hedef değerlere ulaşıldığında bilgilendirmeler SMS ve e-mail aracılığı ile yapılacaktır.

5- Finans Radar’da hangi konuları takip edebilirim?

Finans Radar uygulaması ile BIST Endeksleri, Döviz, Parite, Hisse Senedi, VIOP kontratları , Dış piyasalar takip edilebilir.

6- Seçtiğim veri belirlediğim kritere ulaştığında ne olur?

Tercih ettiğiniz gruplar altındaki veriler hedeflediğiniz değerlere ulaştığında tercih ettiğiniz mesaj tipine göre kayıtlı e-mail adresinize veya cep telefonunuza bilgilendirme yapılacaktır.

7- Finans Radar’da kriter belirlediğim hisse senetleri ile ilgili haberlerde bilgilendirme alabilir miyim?

Evet. Finans Radar’da seçmiş olduğunuz hisse senedine ait şirket haberleri tarafınıza e-mail ile ulaştırılacaktır.

8- Hisse Senedi haberlerini SMS ile alabilir miyim?

Hayır. Hisse senetleriyle ilgili haberlerin bildirimi sadece e-mail aracılığı ile yapılmaktadır.

9- Finans Radar tarafından SMS ve e-mail ile yapılan bildirimlerinin garantisi var mıdır?

Hayır. Finans Radar hizmetleri kapsamında SMS ve e-mail ile gönderilen mesajlar, zaman zaman sunucu veya servis sağlayıcılardan kaynaklanan gecikmelerden ve teknik sorunlardan dolayı gecikebilmekte veya ulaşmayabilmektedir. QNB Finansinvest olası gecikme ve ulaşmama durumundan doğabilecek zararlardan sorumlu değildir.

10- Finans Radar hizmeti kapsamında cep telefonuma gönderilecek olan SMS’ler için cep telefonu operatörümün faturama yansıtacağı bir ücret var mı?

Tanıtım dönemi süresince, Finans Radar kullanan müşterilerimize SMS aracılığı ile yapılan gönderimlere ait herhangi bir ücretlendirme yapılmamaktadır. QNB Finansinvest Finans Radar hizmetleri içerisinde yer alan SMS ile bilgilendirme hizmetleriyle ilgili ücretlendirme konusunda değişiklik hakkını saklı tutar.

1- qnbfi.com 'dan halka arz talebinde bulunabilir miyim?

www.qnbfi.com işlemler modülünde bulunan Halka Arz menüsünden halka arz talebinde bulunabilirsiniz.

2- Halka arz hakkında bilgilere nasıl ulaşabilirim?

Halka arz hakkındaki bilgilere, izahaname ve sirkülere www.qnbfi.com işlemler modülünde bulunan Halka Arz menüsünden ulaşabilirsiniz.

3- Halka arz taleplerimin durumunu nereden takip edebilirim?

Sol menüde bulunan Günlük İşlemler menüsünden halka arz talep durumunuzu takip edebilir, halka arz sonrasındaki mevcut portföyünüzü Portföyüm bölümünden takip edebilirsiniz.

4- Halka arz işlem saatleri nelerdir?

Halka Arz işlemlerinizi 09:00 - 17:30 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz.

*Aşağıda belirtilen oranlar/işlemler BSMV hariç olarak belirtilmiş olup, BSMV Müşteri hesabından ayrıca tahsil edilecektir.


İşlemler Oran/Tutarlar*
Posta Gönderim Masrafı 10 TL
Saklama ve Bakım Masrafı Yetkili saklama kuruluşu tarafından tahsil edilen tutar
Hisse Senedi İşlem tutarı üzerinden ‰5 (binde beş)
Emir iptali, emir miktarının azaltımı ve emirlerin fiyatlarının kötüleştirilmesi BIST tarafından belirlenen oranlarda ücretlendirilir.
Yatırım Fonu Ücretsiz
Borsa Yatırım Fonu İşlem tutarı üzerinden ‰1 (binde bir)
Varant İşlem tutarı üzerinden ‰5 (binde beş)
Vadeli İşlem Sözleşmesi Sözleşme tutarı üzerinden ‰1 (binde bir)
Opsiyon Sözleşmesi Sözleşme tutarı üzerinden ‰5 (binde beş) / Asgari 3 TL
Tahvil ve Bono İşlem tutarı üzerinden ‰0,5 (on binde beş)
Ödünç İşlemler Ödünç Alan = Ödünce konu kıymetin piyasa değeri üzerinden ‰1 (binde bir)
Ödünç Veren = Ödünce konu kıymetin piyasa değeri üzerinden işlem vadesine göre artan oranlı komisyon skalası

Açığa Satış Hisse senedi alım-satım aracılık komisyonu
Repo Bankalar arası Repo Piyasası Gecelik Oranı - %3
EFT/Havale Ücretsiz
Yatırım Danışmanlığı Ücretsiz
Kaldıraçlı alım-satım Ücretsiz
Kredili İşlemler Takasbank Para Piyasası (TPP) Gecelik (işgünü) Gerçekleşen İşlemlerin Ağırlıklı Ortalaması+%15
Repo alt limiti qnbfi.com üzerinden: 1,000 TL
Diğer: 10.000 TL

1- Matriks mobile nedir?

Matriks’in mobil telefonlar için ürettiği veri izleme programı olan Matriks Mobile, Java uyumlu telefonlar için geliştirilmiş, gerçek zamanlı finansal verilerin izlenmesine olanak veren bir mobil uygulamadır.

2- Matriks Mobile üzerinden neler takip edilebilir?

Matriks Mobile ile, mobil telefon üzerinden gerçek zamanlı olarak BIST verilerini, serbest piyasa döviz fiyatlarını, güncel finansal haberleri, yurtdışı döviz spot ve parite fiyatlarını izlemek mümkündür.

3- Matriks Mobile hangi mobil telefonlarda çalışmaktadır?

Matriks Mobile, Java programlama ortamı kullanılarak geliştirilmiş bir Mobil telefon uygulamasıdır ve Java destekli tüm mobil telefonlarda başarıyla çalışmaktadır.

4- Matriks Mobile ile kişisel sayfa oluşturulabilir mi?

Matriks Mobile kişisel dayfalarında, istediğiniz sembol kodlarını girerek, farklı piyasalardaki verilerden oluşan, karma sayfalar hazırlayabilirsiniz.

5- Matriks Mobile’ı kullanabilmek için nasıl bir cep telefonuna sahip olmalıyım?

Matriks Mobile, Java Programlama dilinde yazılmış bir uygulamadır. Cep telefonlarına yüklenen bir çok oyun vb. program gibi, Matriks Mobile'ı çalıştırabilmek için de telefonunuzda Java Desteği olmalıdır. Birçok cep telefonu artık Java desteği ile satılmaktadır. Telefonunuzun desteklediği iletişim protokollerini aşağıdaki adresten öğrenebilirsiniz:

http://developers.sun.com/techtopics/mobility/device/pub/device

Matriks Mobile, GPRS veri iletim kanalını kullanır ve bu nedenle cep telefonunuzun GPRS desteği olmalıdır. Ayrıca GPRS ayarları da düzgün şekilde yapılmalıdır. Telefonunuzda GPRS ayarları yoksa, operatörünüzü arayarak, bu ayarları size mesajla göndermelerini sağlayabilirsiniz.

Java Desteği bulunmamasına rağmen İphone için geliştirilen özel sürüm ile de Matriks Mobile uygulamasını kullanabilirsiniz.

6- Matriks Mobile uygulaması ücretli midir? Ücretliyse ne kadardır?

Matriks Mobile uygulaması ücretlidir. Uygulama kullanımı şube onayına bağlı olduğu için ücretlerle ilgili müşteri temsilcinizle irtibata geçmeniz gerekmektedir. Uygulamanın kullanımı şube insiyatifindedir. Bunun için ücretlendirme ve kullanım detayları için müşteri temsilciniz ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Bunun yanı sıra matriks mobile’ı ücretini ödemek kaydıyla direkt matriksdata’dan da temin edebilirsiniz.

7- Şube ile görüştüm onay aldım Matriks Mobile’ı kurmak için ne yapmam lazım?

Şubeniz onayı verdikten sonra tarafımıza bilgi vermesinin ardından arkadaşlarımız kurulum için sizinle irtibata geçerek kurulumu gerçekleştirecektir.


Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun (MKK) Kuruluş, Faaliyet, Çalışma Ve Denetim Esasları Hakkında Yönetmelik’inin 19’uncu maddesi çerçevesinde, MKK nezdinde ve Merkezi Kaydi Sistem’de (MKS) gerçekleştirilecek işlemlere ilişkin olarak müşterilerden belli ücretler, tahsil edilmektedir. MKK’nın 13.05.2011 tarih 552 sayılı genel mektubuna istinaden hesap bakım ücreti hakkında yeni düzenleme yapılmış olup, söz konusu ücretlere ilişkin detaylar aşağıdaki gibidir:

1. Üyeler tarafından açılan hesap başına 1,50 TL hesap açma ücreti alınır.

2. Yatırımcıya sicil numarası gönderilmesinde 8 TL ücret alınır. Ücret tahakkukunda yatırımcı sicil numarasının ve buna bağlı yatırımcı şifresinin yatırımcının eline ulaşmış olması şartı aranmaz.

3. Sicil ve şifrenin yatırımcıya gönderilmesinden sonra tekrar talep edilmesi halinde yeniden aynı ücret tahakkuk ettirilir.

4. Sicil ve şifrenin basılı evrak olarak yurtdışına gönderilmesinde PTT gönderi bedeline yurtiçi gönderi bedelinin yarısı ilave edilerek hesaplanan tutar esas alınıp üyelerden tahsil edilir.

5. Saklama bakiyelerinin piyasa değeri 1.000 TL ve üzeri olan hesaplardan günlük 0,00924 TL hesap bakım ücreti alınır.

6. Aynı gün içerisinde açılıp iptal edilmiş hesaplar için hesap açım ücret alınmaz.

1- Hisse Senedi ve VIOP mutabakatlarımı qnbfi.com üzerinden onaylayabilir miyim?

qnbfi.com kullanan QNB Finansinvest müşterileri www.qnbfi.com üzerinden Hisse Senedi ve VIOP mutabakatlarına onay verebilirler.

2- Hisse Senedi ve VIOP mutabakatlarımı online olarak onay verebilmek için bir ön şart var mıdır?

www.qnbfi.com'a Müşteri Numaranız, Anahtar Sözcük ve Şifreniz ile giriş yaptıktan sonra, hesap özetleri ve/veya mutabakatlarını internet üzerinden görüntülemekle, ilgili onaylarınızı vermeden önce "Ekstre ve Raporların Gönderilmemesine İlişkin Çerçeve Sözleşmesi’ni" onaylamak için ayar ekranlarını açmanız gerekiyor.

Bu sayfa, sözleşmeyi imzalamamış olan müşterilerimiz için Hesap Ekstrelerim > Ekstre Tercihi sayfasına tıklandığında otomatik olarak açılacaktır. Bu sözleşmeyi qnbfi.com şifrenizi girerek onaylamanız gerekmektedir.

3- Ekstre ve Raporların Gönderilmemesine İlişkin Çerçeve Sözleşmesi’ni onayladım daha sonra yapmam gereken nedir?

Ekstre ve Raporların Gönderilmemesine İlişkin Çerçeve Sözleşmesi’ni imzalamış olan müşterilerimiz, Hesap Ekstrelerim > Ekstre Tercihi sayfasına tıkladıklarında karşılarına çıkan 3 seçenekli bir sayfada tercihlerini belirtmeleri gerekmektedir.

4- Hesap Ekstrelerim > Ekstre Tercihi sayfasında yeralan tercihler ne anlama geliyor?

• Hisse senedi hesap ekstremin adresime gönderilmesini istemiyorum.
Bu seçeneği işaretlemeniz durumunda ekstreniz her ay adresinize gönderilmeyecek, Hisse senedi ekstrelerinizi qnbfi.com üzerinden inceleyebilirsiniz. Seçenek işaretli olmaması durumunda ekstreniz her ay adresinize taahütlü olarak gönderilecektir.

• Hisse senedi mutabakatlarımı web üzerinden yapmak istiyorum.
Bu seçeneği işaretleyen müşterilerimiz hisse senedi mutabakatlarını qnbfi.com üzerinden inceleyip qnbfi.com şifresi ile onaylayabileceklerdir.

• VIOP mutabakatlarımı web üzerinden yapmak istiyorum
Bu seçeneği işaretleyen müşterilerimiz VIOP mutabakatlarını qnbfi.com üzerinden inceleyip qnbfi.com şifresi ile onaylayabileceklerdir.

Sayfada yeralan tercihlerlerden istediğiniz seçebilirsiniz ancak size kolaylık olması açısından tüm seçenekleri işaretlemenizi tavsiye ederiz.

5- Hisse Senedi ve VIOP Mutabakatlarıma online olarak nasıl onaylayabilirim?

Mutabakatlarını internet üzerinden onaylamak için “Hisse senedi mutabakatlarımı web üzerinden yapmak istiyorum.” ve “VİOP mutabakatlarımı web üzerinden yapmak istiyorum” tercihlerini seçmiş olmanız gerekiyor. Bu seçeneği işaretlemiş olmanız durumunda, onayınızı bekleyen mutabakatlınızın olması durumunda, qnbfi.com’a giriş yaptıklarında sağ menüde dikkat çekici bir renk ile onayınızı bekleyen mutabakatınız olduğunu görebilirsiniz. O an için onay bekleyen bir mutabakatınızın olmaması durumunda yoksa bu seçenek görüntülenmez.

Onay bekleyen mutabakatlarınızın üzerine basıldığında bekleyen mutabakatlarınızın listesi karşınızdaki ekrana sıralanmış olarak gelecektir.

6- Mutabakatlara onay vermek zorunda mıyım?

İncelemek istediğiniz mutabakatı yanındaki butona tıklamak suretiyle açarak inceleyebilir, sayfanın sonunda bulunan şifre alanını kullanarak mutabakatını onaylayabilir ya da onaylamadığınızı sebebi ile birlikte iletebilirsiniz.

7- Mutabakatlara onay vermezsem ne olacak?

Onayladığınız mutabakatların onay tarih ve diğer kayıt bilgiler tutularak ilgili mutabakatta kayıtlarımız onaylanmış olarak güncellenir.

Onay verilmeyen mutabakatlar hakkında sebebi ile birlikte ilgili iş birimlerine bilgilendirme gönderilir. Bu durumdaki mutabakatlar onaylanmamış görüntülenmeye devam edecektir. En kısa zamanda konuyla ilgili olarak müşteri temsilciniz tarafından sizinle irtibata geçilecektir.

1. QNB Finansinvest Veri Lisansları Kampanyası nedir?

QNB Finansinvest Veri Lisansları Kampanyası; müşterilerimize avantajlı şartlarla gerçek zamanlı verileri takip etme imkanı veren bir kampanyadır.

Veri lisanslarına başvuru ön şartı hesap anlık portföy büyüklüğünün 1.000TL ve üzerinde olmasıdır. 

Borsa İstanbul (BIST) verileri, BIST bünyesinde yer alan hisse senedi, tahvil ve VIOP Piyasası’nın her biri için ayrı ayrı ücretlendirmeye tabidir. Anlık verilerin (son fiyat) izlenmesi de 1 Eylül 2014 tarihi itibarıyla ücretli lisansa bağlanmıştır. Anlık verilerin izlenebilmesi için en az yüzeysel (Karma 1) lisansı sahibi olunması gerekmektedir. 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren lisans sahibi olunmayan piyasalar için, veriler 15 dakika gecikmeli olarak yayınlanmaya başlanmıştır.

Hesabım / Portföyüm sayfasında bulunan fiyatlar ayrı bir lisansa tabi olup, ilgili sayfada son fiyat görüntülenebilmekte ve bu lisans QNB Finansinvest tarafından sağlanmaktadır.


2. QNB Finansinvest Data Veri Ekran tipleri nelerdir?

 1. BIST Karma Düzey 1
 2. BIST Hisse Düzey 1+
 3. BIST Hisse Düzey 2
 4. BIST Hisse Eşanlı Taraf Verileri
 5. BIST Hisse Gün Sonu Verileri
 6. BIST VİOP Düzey 1+
 7. BIST VİOP Düzey 2
 8. BIST VİOP Gün Sonu Verileri 

  Borsa İstanbul tarafından sağlanan Veri’lerin içeriğine ilişkin bilgiler genel hatlarıyla aşağıda yer almakta olup detaylı içerik Borsa İstanbul’dan temin edilebilir. 

 1. YENİ-BIST Karma Düzey 1 (Anlık Hisse ve VIOP Düzey Ekranı)

Borsa İstanbul’da işlem gören her bir sermaye piyasası aracına ve piyasaya ilişkin tanımlayıcı bilgiler, son işlem fiyatı/oranı, en iyi alış/satış fiyatları ve diğer fiyat/oran bilgileri görüntülenir.

 1. BIST Hisse Düzey 1+ (Tek Kademe Hisse Düzey Ekranı)

Düzey 1 verilerine ilave olarak Borsa İstanbul’da işlem gören her bir sermaye piyasası aracına ilişkin olarak en iyi fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin miktar bilgisi, gerçekleşen işlemlere ait miktar ve diğer bilgiler görüntülenir.

 1. BIST Hisse Düzey 2 (10 Kademe Hisse Düzey Ekranı)

Düzey 1+ verilerine ilave olarak Borsa İstanbul’da işlem gören sermaye piyasası araçlarına ilişkin olarak en iyi 5 fiyat seviyesinde (VİOP’ta 10 seviye) bekleyen alış ve satış emirlerinin fiyat ve miktar bilgileri, iptal edilen emirlere ilişkin hacim bilgileri ile diğer istatistiki bilgiler görüntülenir.

 1. BIST Hisse Eşanlı Taraf Bilgisi; 

Borsa İstanbul Pay Piyasasında gerçekleşen her bir işlemin işlem tarafı bilgisinin anlık olarak alındığı bilgilerdir.

 1. BIST Hisse Günsonu (Aracı Kurum Dağılımı);

Borsa İstanbul Pay Piyasasında gerçekleşen her bir işlemin işlem tarafı bilgisi de dâhil olmak üzere işlemlere ait detay bilgileri.


 1. BIST VIOP Düzey 1 + (Tek Kademe VIOP Düzey Ekranı)

◦Piyasa Kodu

◦Enstruman kodu

◦Pazar kodu

◦Sözleşme Kodu

◦Sözleşme Durum Bilgileri (açık, kapalı vs)

◦İşleme açılan/ kapatılan sözleşme bilgileri

◦Dayanak varlık

◦İşleme açılma tarihi, Vade tarihi

◦Opsiyon tipi, opsiyon türü

◦Kullanım fiyatı

◦Sözleşme grup adı ve sözleşme grup numarası

◦Sözleşme çarpanı

◦Uzlaşma tipi

◦Önceki sözleşme kodu

◦Aksiyon tipi

◦Seansın adı

◦En iyi alış fiyatı

◦En iyi satış fiyatı

◦Son işlem fiyatı

◦Piyasa Yapıcı en iyi alış ve en iyi satış kotasyon fiyatları

◦Seans içerisinde işlem gördüğü minimum ve maksimum fiyatlar

◦Gün içerisinde işlem gördüğü minimum ve maksimum fiyatlar

◦İlk işlem fiyatı

◦Önceki uzlaşma fiyatı

◦Uzlaşma fiyatı

◦Fiyat sabitleme seansının uzlaşma fiyatı

◦Seanslık ve günlük ağırlıklı ortalama fiyatlar

◦Sadece Eşanlı ve Gün sonu kullanım ve dağıtımda olmak üzere) BIST Haberleri, KAP Bilgileri

 

 1. BIST VIOP Düzey 2 (10 Kademe VIOP Düzey Ekranı)

◦BIST Vadeli İşlemler Piyasası Düzey 1+ Bilgileri

◦En iyi 5 fiyat seviyesinde bekleyen alış fiyatı ve toplam miktarı, toplam emir sayısı

◦En iyi 5 fiyat seviyesinde bekleyen satış fiyatı ve toplam miktarı, toplam emir sayısı

 

 1. BIST VIOP Günsonu (ARACI KURUM DAĞILIMI)

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) gerçekleşen işlemlerin üye ve sözleşme bazında gün sonu net alım-satım miktarı bilgileri görüntülenir.

 

3. QNB Finansinvest Data Veri Ekranlarına Nasıl Başvurabilirim?

QNB Finansinvest Veri Lisansları’na başvurusu yapabilmek için öncelikle QNB Finansinvest müşterisi olmanız gerekir.Bu hizmetlere başvurabilmek için başvuru sahiplerinin başvuru anında hesaplarında 1.000TL bakiye bulundurması gerekmektedir. Alt limit şartını karşılamayan hesaplar başvuruda bulunamaz.

QNB Finansinvest gerçek zamanlı veri uygulamasında, internet erişimini, gelişmiş güvenlik önlemleri ve araçları kullanılan ağlar üzerinden sağlayan kullanıcılarımızın bazılarında veri iletişiminde problem yaşanabilmektedir. Bu durum ilgili ağ yöneticilerinin güvenlik tercihlerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, data başvurusunda bulunmadan önce, Müşteri girişi yaparak ekranın sağında yer alan Gerçek Zamanlı Veri başlığı altındaki “JavaMatriks” butonunu tıklayarak veri akışını alabildiğinizden emin olmanız yararınıza olacaktır.

qnbfi.com sayfasına şifrelerinizle giriş yapıldıktan sonra, HESABIM menüsü altında Lisanslarımadımındaki QNB Finansinvest Veri Abonelik Sözleşmesini şifrenizle onaylamanız gerekmektedir.

Sözleşmeyi onayladıktan sonra HESABIM - Lisanslarım adımında talep ettiğiniz seçeneği işaretleyip şifrenizle onaylamalısınız. Talebiniz kısa sürede onaylanacak ve hizmetiniz başlayacaktır.4. QNB Finansinvest Veri Lisansları’nın aylık hizmet bedellerini Nasıl Ödeyebilirim?

QNB Finansinvest Data Veri Ekranlarının Aylık Hizmet Bedeli, bir sonraki dönemin ilk iş günü içinde hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilecektir.

5. QNB Finansinvest Veri Lisansları’nın aylık hizmet bedellerini ödemem durumunda fatura alabilecek miyim?

QNB Finansinvest Data Veri Ekranlarının Aylık Hizmet Bedeli ödemek suretiyle yararlanan müşterilerimizin faturaları tahsilat yapıldıktan sonra ekstre adreslerine gönderilecektir.

6. Hesabımda yeterli bakiye olmaması durumunda veri hizmetlerinden faydalanabilir miyim?

Hesabınızda yeterli bakiye bulunmaması durumunda bir kereye mahsus hesabınız eksi bakiyeye geçirilerek hizmet bedeli tahsil edilir ve QNB Finansinvest Veri Lisansları hizmetiniz iptal edilir. Hesabınızda oluşacak eksi bakiye kapatılmadığı takdirde temerrüt faizi işleyecektir.

7. QNB Finansinvest Veri Lisansları ile ilgili sorun yaşıyorum, ilgili desteği kim verecektir?

QNB Finansinvest Veri Lisansları ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için bizlere 0212 336 7220 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızdan ulaşabilirsiniz

8. QNB Finansinvest Veri Lisansları hizmetinden ay sonundan önce ayrılırsam ücretim iade edilecek mi?

Dönem içinde yapılan iptal talepleriniz aynı gün işleme alınarak hizmet kapatılacak, ilgili ayın ücretinin tamamı hesabınızdan dönem sonunda tahsil edilecektir. Yapılacak iptaller sonucu hesabınıza herhangi bir ücret iadesi yansıtılamamaktadır. İptal taleplerinizin ilgili ayın son iş günü mesai saati bitimine kadar yapılması avantajınıza olacaktır.

Ekrana onay vermeniz ve lisans açılışınızın gerçekleşmiş olması durumunda ücret alınacaktır.

BIST, veri hizmetine istinaden aylık bazda borsa payı tahsil etmektedir. Aynı ay içinde herhangi bir düzeyde veri ekranının kapatılıp farklı düzeye geçilmesi halinde, BIST tarafından en yüksek ekran hizmeti borsa payı kesintisi yapılacaktır.

9. QNB Finansinvest Veri Lisansları hizmetlerini aynı anda kullanabilir miyim?

Bir dönem içinde QNB Finansinvest Veri Lisansları’nın hepsini birarada kullanabilirsiniz. Her bir üst düzey lisans bir alt düzeyi kapsamaktadır.

10. QNB Finansinvest Veri Lisansları’nı kullanmak istemiyorsam nasıl veri görebilirim?

Lisans kullanmamanız durumunda 15 dakika gecikmeli veriler ile piyasayı izlemeye devam edebilirsiniz.

Hesabım / Portföyüm sayfasında bulunan fiyatlar ayrı bir lisansa tabi olup, ilgili sayfada son fiyat görüntülenebilmekte ve bu lisans QNB Finansinvest tarafından sağlanmaktadır.

11. QNB Finansinvest Veri Lisansları hangi platformlarda çalışmaktadır?

QNB Finansinvest Veri Lisansları; Gerçek Zamanlı Veri - JavaMatriks ve mobil uygulamalarımız üzerinde kullanılabilmektedir. (iPhone / iPad / Android Telefon / Tablet / Blackberry)

12. QNB Finansinvest Data Veri Ekran Hizmetimi nasıl iptal ettirebilirim?

QNB Finansinvest Data Veri Ekran hizmetlerinizi ilgili ayın son iş günü mesai saati bitimine( 17:30) kadar iptal edebilirsiniz.

Önemli! Ayın son işgünü'nün yarım gün olması durumunda ise en geç saat 12:30'a kadar iptal talebi girişi yapabilirsiniz.

İptal Taleplerinizi, HESABIM > Lisanslarım adımında iptal etmek istediğiniz hizmetin sağ tarafındaki İPTAL ET butonuna basarak iptal talebi girişi yapabilirsiniz.

Talebiniz ilgili günün sonunda onaylanacaktır.

İlgili ayın ücreti hesabınıza borç olarak kayıt edilecektir. Hesabınızda oluşacak eksi bakiye kapatılmadığı takdirde temerrüt faizi işleyecektir.

QNB Finansinvest Veri Lisansları hizmeti dahilinde herhangi bir modülde, modülü kullanıma açma gerçekleştirmeniz durumunda, ekran aylık bedeli değerlendirmeye dahil edilmektedir.

13. Data ekran hizmetinin sonraki aylarda devam etmesi için her aybaşı QNB Finansinvest Veri Lisansları adımından başvuru yapmam gerekir mi?

Data ekran hizmetinin sonraki aylarda devam etmesi için her aybaşı QNB Finansinvest Veri Lisansları adımından başvuru yapılmasına gerek yoktur. Hesabınızda bir önceki hizmet için kesilmiş eksi bakiyeniz bulunmaması durumunda hizmet devam eder.
Destek için QNB Finansinvest Müşteri Hizmetleri’ne 0212 336 72 20 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.


14. LİSANSLAMA ÜCRETLERİ YERLİ, YABANCI OLARAK AYRIŞTIRILIYOR MUDUR?

Evet, Lisanslama fiyatları, yurtiçi müşterilerimiz ve yurtdışı müşterilerimiz olmak üzere ücretlendirilmektedir.

 

Yabancı
Yatırımcı
Lisans Ücreti

Yerli
Yatırımcı
Lisans Ücreti

 

Lisans Tipi

Ücret

 

PD2

34 USD

78  TL

BIST Hisse Düzey 2

VIOP Düzey 2

34 USD

78  TL

BIST VIOP Düzey 2

Pay Düzey 1+

17 USD

41 TL

BIST Hisse Düzey 1 +

VIOP Düzey 1+

17 USD

41 TL

BIST VIOP Düzey 1 +

Karma Düzey 1

9 USD

14 TL

BIST Karma Düzey 1

PITE

18 USD

40 TL

BIST Hisse Eşanlı Taraf Bilgisi

PIT

8 USD

17 TL

BIST Hisse Günsonu (ARACI KURUM DAĞILIMI)

VIT

9 USD

21 TL

BIST VIOP Günsonu (ARACI KURUM DAĞILIMI)


1- Repo İşlemlerinin şartları nelerdir?

Repo Alt Limit : 1.000 TL
Repo Üst Limit : 50.000 TL
Otomatik Repo : 10.000 TL ve üstü

(BIST repo - ters repo piyasasında oranların düşmesi nedeniyle artık para piyasalarindaki hem mevduat hem repo oranları göz önüne alınıp 10,000 TL üzerinde nakdi olan müşteri bakiyeleri, getirisi yüksek olan yatırım aracı ile değerlendirilecektir.)

Repo İşlem Saati: Hafta içi hergün saat 09:45 - 16:00 arasındadır.


2- Param repodayken hisse senedi işlemi yapabilir miyim?

Evet. Hisse senedi işleminizin T+2 zamanı geldiğinde reponuz otomatik olarak bozulacaktır.

www.qnbfi.com üzerinden müşteri girişi yaptıktan sonra, “İşlem” menü adımının altında yer alan “yatırım işlemleri” bölümündeki son onay ekranında şifre kullanımını kaldırmaya imkân veren müşteri ayarları yer almaktadır. Söz konusu özellik, bu ayarların güncellenmesi sonucu kullanılması mümkün olan emir iletimini hızlandırmayı amaçlamaktadır..

1- Kimler Şifresiz İşlemleri Tercih Edebilir?

Şifresiz işlemleri gün içinde www.qnbfi.com hisse senedi veya VIOP emir iletimini yoğun olarak kullanan müşterilerimiz kullanabilir.

2- Şifresiz Onay Ekran Tercihlerimi Nereden Belirleyebilirim?

qnbfi.com’a anahtar sözcük, müşteri numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra, ekranın sağında yer alan “Ayarlar” menü adımına tıklayarak karşınıza gelen ekranda yer alan kişisel ayarlar sekmesindeki “İşlemlerde Şifre Sorma” tercihini işaretlemeniz, böylelikle işlemlerinizde şifre onayını kaldırmanız mümkündür..

3- qnbfi.com’da Şifre Onayı Hangi işlemlerde Kullanılıyor?

Hisse Senedi, VIOP, Yatırım Fonu, Tahvil Bono, Repo, Para Transferleri, Halka Arz Talep işlemlerinde kullanılmaktadır. “İşlemler Şifre Sorma” seçeneğini işaretledikten sonra söz konusu işlemlerin onay aşamasında şifre sorulmayacaktır.

Back to Top