Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Ham Petrol Yorumları

Forex Ham Petrol Yorumları Uzman QNB Finansinvest FX Analistleri tarafından hazırlanmaktadır. Günlük ve ücretsiz olarak Ham Petrol yorumlarımızı takip edebilirsiniz.

27 Temmuz 2015 Pazartesi
Ham Petrol •
Düşüş şimdilik yeterince oldu
Çin ekonomisiyle ilgili açıklanan ekonomik veriler sonrasında petrolün gerileme eğilimini geçen haftadan bu haftaya kadar taşınmış durumda. Bunun temel nedenlerinden bir tanesi de küresel ekonomik durum çok iç açıcı değilken petrol üretken ülkelerin arzla ilgili herhangi bir değişime gitmiyor olmalarıdır. Bu durum devam ettikçe petrolün satış baskısı altında kalması çok normal. Ancak asıl normal olmayan şey, petrolün küresel ekonomik belirsizliklerin arttığı bir dönemde Dolar’ın bile bir miktar düşebileceği bir ortamda devamlı olarak düşüşüne devam etmesidir. Bu gidişatın bu hafta içinde değişmesi mümkün. Bunu bugünden itibaren görmek de mümkün olabilir. Bu nedenle spekülatif pozisyon olsa da düşüşleri kısa vadeli ve kısa metrajlı alım fırsatı olarak değerlendirmek faydalı olabilir.
İkon-ok
24 Temmuz 2015 Cuma
23 Temmuz 2015 Perşembe
22 Temmuz 2015 Çarşamba
Ham Petrol •
Petrolü neye göre alıp satmalı?
ABD’den açıklanan sanayi üretimi revizyon verileri olumsuz olsa da petrol bugün açıklanacak petrol ve petrol ürün stoklarıyla jeopolitik gelişmelere bağlı olarak hareket edecek. Bugün ABD’den açıklanacak petrol stokları eğer yüksek açıklanacak olursa son günlerde küresel bazda açıklanan ekonomi olumsuz verilerin petrol üzerindeki etkisi artar ve bu da petrolün düşüşünü tetikleyebilir. Ancak eğer stok verileri düşük gelir ve bu arada Dolar düştüğü seviyelerde kalmaya devam edecek olursa, o zaman petrolde belirgin bir yükseliş hareketi görmek mümkün olacaktır. Benim tahminim Dolar’ın düştüğü seviyelerde kalmaya devam edip petrol stoklarının çok az düşebileceği olduğundan düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirilmesinin faydalı olacağını düşünüyorum. Ancak tabi ki yine de yukarıda belirttiğim kılavuza bağlı olarak değişkenleri ölçmek ve hareket etmek gerekir.
İkon-ok
21 Temmuz 2015 Salı
Ham Petrol •
Düşüşlerde tedbirli alım denemeleri yapılabilir
Çin’deki gidişatın olumsuzluğuna karşın ABD ekonomisiyle ilgili gelen verilerin son dönemde olumlu bir sürece işaret ediyor olması Çin kaynaklı petrol satışlarının azalmasına neden oluyor. Dolar’da yaşanan onca yükselişe rağmen petrol fiyatlarındaki düşüşün oldukça sınırlı kalması, yakında ABD’den açıklanacak verilerin olumlu olabileceğiyle ilgili beklentileri de artırıyor. Öte yandan jeopolitik unsurlar dikkate alındığında petrolün daha da düşmesi gerekir çünkü petrol talebi yatay kalmaya devam ederken, jeopolitik gelişmeler petrolün arzının devam ettiğine ışık tutuyor. Bu durum petrol açısından olumsuz ve alıcıların bunu her zaman dikkate alması gerekir. Bu nedenle kısa metrajlı ve stoplu alım denemeleri yapılabilir.
İkon-ok
20 Temmuz 2015 Pazartesi
Back to Top Back to Top