Güniçi:Endekste banka hisseleri öncülüğünde yükseliş sürüyor

BIST 100 Endeksi TL'de artan değer kazancının etkisiyle güne 1130 ana direncinde güçlü bir açılışla başladı. Banka hisseleri endeksteki yükselişe öncülük ediyor. Teknik olarak 1118 destek haline gelirken, 1130’ün üzeri 1142 direncine yönelim açısından takip edilebilir.

 

EUR/USD’de 1,1650 civarında denge arayışı var. 1,1730 ilk planda direnç konumunda. Dolar kuru faiz artırımı ile sert düşüş kaydederken, TL gelişmekte olan ülke para birimlerinden pozitif ayrışıyor. Dolar kurunda 7,50 destek, 7,65 ise direnç olarak izlenebilir.


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

Back to Top