Güniçi:Endekste 121.500 zirve seviyesi hedef direnç

Güne yataya yakın başlangıç yapan BIST 100 Endeksi devam eden işlemlerde yukarı yönlü hareket etti. Buna paralel endeks 121 bin seviyesine doğru yöneldi. Endekste yükselen trendde kısa vadeli güçlü görünüm korunuyor. Teknik olarak endekste 119.300 destek konumunda iken, 121.500 tarihi zirve hedef direnç seviyesi olarak takip edilebilir.

 

EUR/USD paritesinde 1,1130 seviyesi civarında denge arayışı devam ediyor. 1,1070 destek, 1,1210 direnç konumunda. Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında hafif değer kaybetme eğilimi gösteriyor. Dolar kurunda 5,85 ve 5,82 destek, 5,93 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

Back to Top