Güniçi:Endeks 1540 desteğini aşağı kırdı

Güne olumlu başlayan BIST 100 Endeksi devam eden işlemlerde yurtdışı borsalara paralel satış baskısı altında kalırken, 1540 desteğini aşağı kırdı. Buna paralel endeks 1520 desteğinin de altını test etti. 1540 seviyesinin altına gelinmiş olması kısa vadeli görünüm açısından olumsuz. 1520’nin altında ise 1510 destek seviyesi olarak takip edilebilir.

 

EUR/USD ABD mali teşvik paketi ile 1,2130 desteği üzerinde hareket ediyor. 1,2180 direnci aşılabildiği takdirde 1,2250 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında karışık bir seyir izliyor. Dolar kurunda 7,00 destek konumunda iken, bu seviyenin altında 6,85 destek olarak izlenebilir. 7,09 direnç seviyesidir.


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz

Back to Top