25 Nisan 2022 Pazartesi Dünya Borsaları Bülteni

25.4.2022 4:24 PM
  • American Express (AXP) hisseleri, American Express'in ilk çeyrek için kazanç beklentilerini aşmasına rağmen %1,1 düştü. American Express, Refinitiv'in hisse başına 2,44 dolarlık konsensüs tahmini karşısında hisse başına 2,73 dolar kar bildirdi. Şirket, Y kuşağı ve X kuşağı tüketicilerinin harcamalarından kazançların arttığını söyledi.

 

  • Verizon Communications (VZ) hisseleri, FactSet'in 49.300 kayıp tahminine kıyasla, şirketin ilk çeyrekte 36.000 aylık telefon abonesi kaybı bildirmesine karşın %6,1 düştü. Verizon ayrıca, Wall Street tahminleriyle uyumlu olan çeyrek için kazanç ve gelir bildirdi.

 

  • SVB Financial Group (SIVB) hisseleri, şirket güçlü kazançlar bildirdikten sonra %11'den fazla yükseldi. SVB Financial Group, FactSet'in 5,60 dolarlık konsensüs tahminiyle karşılaştırıldığında, hisse başına düzeltilmiş 6,22 dolar kazandı. Şirketin net faiz geliri de beklentileri aştı.

 

  • Kimberly-Clark Corporation (KMB) hisseleri, şirketin kazanç beklentilerini aşmasının ardından yaklaşık %9 arttı. Firma, Refinitiv'in hisse başına 1.23 dolarlık konsensüs tahminlerine karşın, en son çeyreğinde hisse başına 1,35 dolar kazandı. Kimberly-Clark ayrıca tam yıl organik satış tahminini de yükseltti.

 

  • Schlumberger (SLB) hisseleri, petrol sahası hizmetleri üreticisinin kazanç beklentilerini aşmasının ardından hisseler %3'ten fazla yükseldi. Schlumberger, hisse başına 33 sentlik analist beklentilerine karşı hisse başına 34 sent kazandı. Schlumberger ayrıca temettüsünü %40 oranında artırdı.

 

  • Gap (GPS) hisseleri, Gap'in Old Navy şirketinin CEO'su Nancy Green'in bu hafta şirketten ayrılacağını açıklamasının ardından yaklaşık %20 düştü. Gap, bu mali yıl için net satış büyümesi görünümünü de düşürdü.

Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

Back to Top