10 Aralık 2021 Dünya Borsaları Bülteni

• CVS (CVS) hisseleri, şirket yönetiminin satışların önümüzdeki yıl hızlanacağını söylemesinin ardından %4,5 artışla 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. CVS, yeni sağlık hizmetleri başlatacak ve eczanelerini ve sigorta işlerini birleştirecek.

• Hormel Foods (HRL) hisseleri, gıda üreticisinin çeyreklik kazanç tahminlerini geçmesinin ardından %4,7 yükseldi. Şirket, Refinitiv konsensüs projeksiyonunun bir cent üzerinde, hisse başına 51 sentlik üç aylık kâr bildirdi. Gelir, Wall Street beklentilerini de aştı.

• Rent the Runway (RENT) hisseleri, satışların yıldan yıla %66 artmasına rağmen, üçüncü çeyrekte artan zararları bildirdikten sonra gün ortası ticaretinde %4,1 düştü. Yatırımcıların endişeleri arasında Rent the Runway henüz kar elde etmedi ve aktif abone sayısı pandemi öncesi seviyelere ulaşmadı.

• GameStop (GME) hisseleri, şirketin üçüncü mali çeyrekte artan bir zarar bildirmesinin ardından %10'dan fazla düştü. Şirket, net zararının bir yıl önceki hisse başına 29 sent zarardan bu yıl hisse başına 1,39 ABD Dolarına yükseldiğini bildirdi. Bir zamanlar internetteki hisse çılgınlığının merkezinde yer alan hisse senedi, bu yıl %760'tan fazla arttı.

• Lucid Group (LCID) hisseleri, şirketin 1,75 milyar dolarlık dönüştürülebilir hisse senedi teklifini duyurmasından bir gün sonra %18'den fazla değer kaybetti. Lucid ayrıca kısa süre önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan "soruşturmayla ilgili belirli belgelerin üretilmesini talep eden" bir mahkeme celbi aldığını da açıkladı.

• Southwest Airlines (LUV) hisseleri, Jefferies'in havayolu hissesinin notunu düşürmesinin ardından, %3'ten fazla geriledi. Jefferies, şirketin notunu “satın al” seviyesinden “tut” seviyesine çekti ve hisse başına fiyat hedefini hisse başına 60 dolardan 45 dolara indirdi.

• EVgo (EVGO) hisseleri, JPMorgan'ın elektrikli araç hızlı şarj hizmeti operatörünü “ağırlığı artır” seviyesi ile kapsamaya başlamasının ardından %5,5 yükseldi. JPMorgan, "Şirketin hızla artan filo adaptasyonu ve daha yüksek kullanım ile büyük bir gelir artışı sağladığını tahmin ediyoruz," dedi.

• Pfizer (PFE) hisseleri, Wells Fargo'nun hisseyi “ağırlığı artır” seviyesi ile kapsamaya başlamasının ardından %1,3 değer kazandı. Firma, Pfizer'in Covid tedavilerinin kalıcı olduğunu ve gelecek yıllarda şirket için gelir sağlamaya devam edebileceğini söyledi.

• Sunrun (RUN) ve Sunnova (NOVA) hisseleri, JPMorgan'ın hisse senetlerini gelecek yıl için en iyi seçimler olarak belirlemesine rağmen düştü. Sunrun %5,7 düşerken Sunnova %3,0 değer kaybetti.

Avrupa Piyasalarında Öne Çıkan Haberler

• UniCredit (UCG) hisseleri, bankanın 2024 yılına kadar hissedarlara en az 16 milyar avro (18,11 Milyar ABD Doları) hisse geri alımı ve temettü ödemeyi planladığını açıklamasının ardından yaklaşık %11 arttı.


hisseler grafik

Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir.

Back to Top