Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Metatrader 4 Nasıl Kullanılır

Metatrader 4 programını bilgisayarınıza kurabilmek için, öncelikle kurulum dosyasını indirmeniz gerekmektedir. Demo hesabınız varsa, aynı platform üzerinden gerçek hesabınıza da geçiş yapabilirsiniz. Bu işlem için sol üst köşede yer alan, dosya içerisinden girişe tıklayarak açılan pencerede giriş bölümüne QNB Finansinvest hesap numaranızı, şifre bölümüne SMS ile size ulaşan FX şifrenizi girmeniz ve sunucu bölümünde QNB Finansinvest Live olanı seçerek Giriş butonuna basmanız gerekmektedir. Girişe tıkladığınızda gerçek hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Demo hesaplara giriş yapabilmek için QNB Finansinvest Demo olan sunucu seçilmelidir.


Metatrader 4 platformu açıldığında tüm pariteleri açık olarak göremeyebilirsiniz. İşleme izin verilen tüm pariteleri görüntüleyebilmek için, piyasa gözlemi penceresi içerisinde sağ tuşa basarak tümünü göster seçilmelidir. Gün içerisinde paritelerin gördüğü en yüksek ve en düşük fiyatları görüntüleyebilmek için yine aynı pencerede sağ tıklayarak, yüksek/düşük yazan yeri işaretli hale getirerek görebilirsiniz. Platformumuzda piyasa gözlemi içerisinde paritelerin gün içerisinde gördüğü en düşük ve en yüksek seviyeleri görebilirsiniz. Unutmamanız gerekir ki bu seviyeler satış fiyatlarından oluşmaktadır.

Navigator penceresi içerisinde açık olan demo ve gerçek hesaplarınızı, özel göstergeleri ve uzman danışman gibi içerikleri izleyebilirsiniz. Terminal penceresi içerisinde işlem sekmesinde açık pozisyonlarınızı, bakiyenizi, hesap geçmişi sekmesinde kapanmış işlemlerinizi yani hesap ekstrenizi görebilirsiniz. Haberler sekmesinde gerçek zamanlı haber akışını, posta kutusu sekmesinden ise bilgilendirme maillerini takip edebilirsiniz. Gerçek zamanlı haber akışı QNB Finansinvest gerçek forex hesabı olan yatırımcılarımıza ücretsiz olarak sunulmaktadır.


Back to Top