Sanal para ile risk almadan gerçek piyasa koşullarında hemen işlem yapmaya başlamak için

Dolar / Türk Lirası Yorumları

QNB Finansinvest Uzman Analistleri tarafından Dolar Türk Lirası yorumları siz değerli yatırımcılarımızın ücretsiz ve günlük olarak takip edebilmesi için hazırlanmaktadır.Forex piyasalarını takip edip, Dolar Türk Lirası yorumlarından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

4 Mayıs 2018 Cuma
3 Mayıs 2018 Perşembe
Dolar / Türk Lirası •
Dolar TL seans içinde düştüğünde geri çekilmelerde alınabilir
S&P’nin Türkiye’nin kredi notunu indirmiş olması TL üzerinde yarattığı baskı nedeniyle kur dün itibarıyla 4,18’li seviyelere kadar dayandı. Bununla birlikte yükselen TL faizleri TL’nin önündeki diğer bir engel. Bu nedenle Dolar’da bir gerileme olmadığı sürece kurdaki yukarı yönlü hareket devam edebilir. Dolar endeksinin Fed’den gelen açıklamalarla birlikte dünkü seansta yükselmeye devam etmesi bir arada olunca kurun güçlü olması yeterince açıklanıyor. Bugün Dolar endeksinde teknik bir aşağı yönlü hareketin öncülüğünde kurda da bir gerileme söz konusu olur ancak Türkiye dinamikleri ve bugün Türkiye’den açıklanacak enflasyon rakamlarının güçlü gelme ihtimali kurun yükselmesini sağlayabilir. Bu nedenle belirgin geri çekilmeleri takiben düşüşlerde alım denemeleri yapmak piyasanın eğilimi olabilir.
İkon-ok
2 Mayıs 2018 Çarşamba
Dolar / Türk Lirası •
Dolar kuru ancak Dolar endeksi düşerse düşer
Dolar kuru hem Dolar’ın uluslararası piyasalardaki yükselişi hem de TL’nin iç siyasi gelişmelere bağlı olarak değer kaybetmesinden dolayı yükseliyor. Bu yükseliş süreçlerinin bu kadar basit oluşu öyle görülüyor ki seçim zamanına kadar devam edecek. Bu nedenle genel itibarıyla düşüşler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Ancak bu süreç içinde Dolar endeksinin geri çekilme ihtimalinin arttığı dönemlerde kurda düşüşler oluşabilir. Dün ABD’den açıklanan ISM fiyat endeksinin yükselişi sonrasında bugün istihdam verilerinde bir düşüş olduğu gözlemlenecek olursa bu durum Dolar endeksinde bir geri çekilmeye neden olur ve bunun sonucu olarak da Dolar kurunda bir düşüş görmek mümkün olur. Bunun dışındaki durumlarda kurda düşüş olması kolay değil.
İkon-ok
1 Mayıs 2018 Salı
30 Nisan 2018 Pazartesi
Dolar / Türk Lirası •
TL değer kazanma çabasında
Dolar’ın uluslararası piyasalardaki yükselişine rağmen kurdaki yukarı yönlü hareket Türkiye’nin iç siyasi gündemine bağlı olarak duruldu. Oysa her ne kadar ana muhalefetin açıklayacağı Cumhurbaşkanı adayını son dakika da değiştirmek zorunda kalmış olması bir belirsizliğe neden olsa da, kısa bir süre sonra bu konuyla da ilgili bir belirsizliğin kalmayacak olması TL’nin değer kazanma sürecinin devam etmesine neden olabilir. Öte yandan Türkiye’den açıklanacak dış ticaret açığı ve turizm gelirlerini yakından takip etmeli. Bu veriler TL olumlu gelmemesi halinde kurun yenden yükselmek istemesi her an ortaya yeniden çıkabilir. Bu durumda senaryo TL’nin değer kaybetmesine döner. Ancak senaryo bu hale dönecek dahi olsa Dolar’ın bugün uluslararası piyasalarda bir miktar gerileyebilecek olması TL’nin değer kaybetmesi durumunda kurun yükselişini sınırlı kılar.
İkon-ok
27 Nisan 2018 Cuma
Back to Top Back to Top