QNB Finansinvest nezdindeki hesaplarınız ile ilgili önemli bilgilendirme

Değerli Yatırımcılarımız,

 

QNB Finansbank A.Ş.’nin yatırım şirketi olduğunu iddia ederek / QNB Finansinvest’in adını kullanarak sizinle iletişime geçen, Kurumumuzda çalıştığını söyleyerek sizi çeşitli linklere/sosyal medya gruplarına ve Telegram hesaplarına yönlendiren kişilere kesinlikle itibar etmemenizi, bilgilerinizi paylaşmamanızı önemle rica ederiz.

 

QNB Finansbank A.Ş.’nin sermaye piyasalarında faaliyet gösteren tek geniş yetkili aracı kurumu QNB Finansinvest’tir. Kendisini QNB Finansbank’ın yatırım şirketi olarak tanıtan QNB Finansinvest dışındaki diğer kurumlarla bir ilgimiz ve bağlantımız bulunmamaktadır.

 

Kurumumuz hiçbir konu için sizden şifrenizi talep etmemektedir. Şüpheli olduğunu düşündüğünüz işlemler için temsilcinizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Resmi internet sitemiz qnbfi.com olup, mobil uygulamamıza; iOS için App Store, Android için Google Play Store aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 23.02.2023 tarihli “İzinsiz Kaldıraçlı İşlemler” hakkındaki duyurusunda belirtildiği üzere, yatırımcıların yurt içi ve yurt dışı telefon hatlarından aranarak, Kurulca yetkilendirilmeyen kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilen işlemler sonucunda yatırımcıların mağdur edildiği yönündeki ihbar ve şikâyetler artmıştır. Yatırımcıların mağdur olmamaları ve yaptırıma maruz kalmamaları için kaldıraçlı işlemleri yalnızca SPK tarafından yetkilendirilen kuruluşlar aracılığıyla yapmaları gerekmektedir.

 

Kurumumuz unvanını kullanarak izinsiz sermaye piyasası faaliyeti yürüten kişi / kuruluşlara ilişkin Kurumumuzca gerekli hukuki işlemler yapılmaktadır.

 

Saygılarımızla

QNB Finansinvest

Back to Top