Aztek Teknoloji Halka Arz Ediliyor

Değerli Yatırımcımız,

Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret A.Ş. 10 - 11 - 12 Ağustos 2022 tarihlerinde 10,90 TL fiyat ile QNB Finansinvest liderliğinde halka arz edilecektir.

Halka arz taleplerinizi QNB Finansinvest internet şube ve mobil uygulamamız üzerinden hesabınıza giriş yaparak, Alım – Satım/Halka Arz menüsünden iletebilir veya temsilciniz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Halka arz edilen paylara ilişkin yatırım kararının izahnamenin incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir. Söz konusu izahname, Kamuyu Aydınlatma Platformu www.kap.gov.tr, www.aztekteknoloji.com, www.qnbfi.com ve www.denizyatirim.com web sitelerinde ilan edilmiştir. Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş. herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır.

Halka Arz Edilecek Şirket Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret A.Ş.
Konsorsiyum Lideri QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
Halka Arz Metodu Sermaye artırımı – Ortak satışı
Aracılık Yöntemi En iyi gayret aracılığı
Talep Toplama Tarihi 10-11-12 Ağustos 2022 (Çarşamba-Perşembe-Cuma)
Talep Toplama Yöntemi Sabit fiyat ile talep toplama
Halka Arz Fiyatı 10,90 TL
Halka Arz Dağıtım Yöntemi Bireysel Yatırımcılar ve Yüksek Başvurulu Yatırımcılar için oransal dağıtım yöntemi kullanılacaktır.
Halka Arz Öncesi Ödenmiş Sermaye 80.000.000 TL nominal
Sermaye Artırımı 20.000.000 TL nominal
Ortak Satışı 5.000.000 TL nominal
Halka Arz Büyüklüğü (Nominal) 25.000.000 TL
Satan Ortak Hasan Hüseyin Ütebay: 2.500.000 TL
Mazlum Hüseyin Ütebay: 2.500.000 TL
Halka Açıklık Oranı %25,00
Tahsisat Grupları Bireysel Yatırımcılar - %45 (3.000 adet ve altında başvuru)
Yüksek Başvurulu Yatırımcılar - %25 (3.001 adet ve üzerinde başvuru)
Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar - %30
Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı Halka arzdan elde edilecek fonun,

i) daha güçlü ve esnek finansman yapısına ulaşabilmek amacıyla kısa vadeli ve/veya vadesi gelen mevcut kredi borçlarının azaltılması,

ii) belirli bir ürün veya hizmet geliştiren, katma değer yaratabilecek, bilişim, teknoloji, sağlık, imalat, perakende alanlarında faaliyet gösteren halka açık olmayan şirketlere girişim sermayesi yatırım fonları aracılığı ile yatırım yapılması

iii) yeni tedarikçiler ile distribütörlük anlaşmaları yapılması ve mevcut tedarikçiler ile iş kapsamının genişletilmesi ile ilgili olarak işletme sermayesi ihtiyacının güçlendirilmesinde,

iv) mevcut mağazalarına ek olarak uygun şartlar oluşması durumunda diğer büyük şehirlerde açılmak üzere mağaza sayısının artırılması için kullanılması hedeflemektedir.


QNB Finansinvest hesabınız yok ise hemen başvurmak için;Back to Top