QNB Finansinvest Blog

31.08.2020
Bist Kapanış:Endeks satış baskısı altında kaldı

BIST 100 Endeksi gün içerisinde aşağı yönlü seyir izlerken, akşam saatlerinde artan satış baskısı ile 1083 desteğinin altına yöneldi. 1095 direnç konumunda iken, bu seviyenin altında kalınması kısa vadeli görünüm açısından olumsuz.

 

Alçalan trendini yukarı kıran EUR/USD’de kısa vadeli olumlu görünüm korunuyor. 1,1910’un üzerine yönelen paritede 1,20 direnç olarak takip edilebilir. Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında ağırlıklı olarak değer kaybetme eğiliminde. Dolar kuru 7,28 seviyesinden destek bulmayı sürdürüyor. 7,38 ara, 7,42 ise ana direnç olarak öne çıkıyor.


BIST’te İlk Seans:
BIST’te Günün Özeti:
BIST-1001.078,61-%1,99
BIST-301.211,50-%2,42
Bankacılık Endeksi1.096,25-%2,24
Sınai Endeksi1.552,62-%1,06
En Çok İşlem GörenlerKRDMD 1543 mn TL EKGYO 795 mn TL GARAN 739 mn TL
En çok artanlarBIZIM %5,72 GOZDE %4,47 ODAS %3,95
En çok azalanlarDOAS %-5,77 TAVHL %-4,94 GUSGR %-4,81
BIST-100 İşlem Hacmi14,97 mlr TL
* BIST-100 hisse senetlerini içermektedir.
Kur/Faiz/Emtia/Dış Piyasalar:
EUR/USD1,1952 %0,38
USD/TL7,365 %0,43
EUR/TL8,8036 %0,41
Gösterge bileşik faiz (%)13,21 -%0,53
Altın (Dolar/Ons)1.968,29 %0,17
Brent Petrol45,914 -%0,02
DAX13030,5 -%0,55
FTSE-1005963,57 -%0,61

Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

İkon-ok
31.08.2020
Güniçi:Endeks 1095 desteğinin altına yöneldi

Haftaya yataya yakın başlangıç yapan BIST 100 Endeksi devam edne işlemlerde satış baskısı altında kaldı. Jeopolitik gelişmeler endeksin performansına olumsuz yansıdı. Buna paralel endeks 1095 desteğinin altına yöneldi. Bu seviyenin altında kalınması kısa vadeli görünüm açısından olumsuz. 1083 destek olarak takip edilebilir.

 

Alçalan trendini yukarı kıran EUR/USD’de kısa vadeli görünüm olumlu. 1,1910’un kalıcı olarak aşılması 1,20 direncine yönelim için takip edilebilir. 1,18 destek olarak geçerli. Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında hafif değer kaybetme eğilimi gösteriyor. Dolar kuru 7,28 seviyesinden destek bulmayı sürdürüyor. 7,38 ara, 7,42 ise ana direnç olarak öne çıkıyor.Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.


İkon-ok
31.08.2020
31 Ağustos 2020 Dünya Borsaları Bülteni
• ABD endeksleri, Fed Başkanı Jerome Powell’ın ekonomik görünüme yönelik yaptığı açıklamalar ve beklentilerden iyi gelen ekonomik verilerle birlikte günü pozitif bir şekilde kapattı. ABD’nin önde gelen endeksleri S&P500, Nasdaq, Dow Jones sırası ile 0.67%, 0.60% ve 0.57% artı ile günü tamamladı.

Coca-Cola (KO) mevcut 17 birimlik iş yapısını, 9 iş birimi olacak şekilde değiştireceğini duyurdu. Yeniden yapılanmayla, şirketin 4,000 işçiyi gönüllü olarak emekliliğe sevk etmesi için mali teşvik sunacağı bekleniyor.

Big Lots (BIG) çeyreklik kazancını beklentilerin 0.05 dolar üzerinde, hisse başına 2.75 dolar olarak açıkladı ve gelir de beklentilerin üzerinde geldi. Karşılaştırılabilir mağaza satışları %31.3 artarak %28.1'lik FactSet konsensüs tahminini geride bıraktı. Ek olarak, şirket 500 milyon dolarlık hisse geri alım programı açıkladı.

Atletik moda giyim perakendecisi Hibbett Sports (HIBB) çeyreklik kazancını konsensüs beklenti olan 1.15 doların üzerinde, hisse başına 2.95 dolar olarak açıkladı. Gelirini de beklentilerin üzerinde açıklayan şirket, aynı çeyrekte benzer mağaza satışlarını %79'dan fazla ve e-ticaret satışlarını ise üç kattan fazla arttırdı.

Gap (GPS) çeyreklik zararını Wall Street beklentisi olan 0.41 doların altında, hisse başına 0.17 dolar olarak açıkladı. Şirketin geliri de, salgınla ilgili gündelik giysilerin üretimi ve 130 milyon dolarlık maske satışıyla tahminleri aştı.

HP Inc. (HPQ) çeyreklik kârını tahminlerin 0.06 dolar üzerinde, 0.49 dolar olarak açıkladı. Bilgisayar ve yazıcı üreticisinin geliri de tahminlerin üzerindeydi. Şirketin finansalları, pandemi nedeniyle daha fazla insanın evde çalışmak zorunda kalması nedeniyle dizüstü bilgisayar talebindeki artıştan destek aldı.

Workday (WDAY) son çeyrekte konsensüs beklenti olan 0.66 doların üzerinde, hisse başına 0.84 dolar kazanç açıkladı. Bulut tabanlı insan kaynakları ve finans yazılımı şirketinin geliri, analistlerin tahminlerinin üzerinde geldi. Şirket ayrıca gelir tahminini artırdı ve yönetim kurulu başkanı Chano Fernandez'i mevcut CEO Aneel Bhusri ile birlikte çalışan yeni bir ortak CEO olarak seçti.

Dell Technologies (DELL) çeyreklik kârını beklentilerin 0.52 dolar üzerinde, hisse başına 1.92 dolar olarak açıkladı. Bilgisayar ve veri merkezi şirketi ayrıca beklenenden daha iyi bir gelir bildirdi. Uzaktan çalışma, şirketin dizüstü bilgisayarlarına ve yazılım ürünlerine olan talebin artmasına yardımcı oldu.

Ulta Beauty (ULTA) Wall Street tahminlerinin çok az altında gelen gelire rağmen, son çeyrekte beklenenden daha iyi bir kâr bildirdi. Kozmetik perakendecisi, mağazaların yeniden açılması ve e-ticaret satışlarının bir önceki yıla göre üç kattan fazla artmasıyla satışların çeyrek boyunca toparlandığını açıkladı.

Abbott Laboratories (ABT) Perşembe günü FDA’nın Kovid-19 için yeni hızlı testini acil olarak onayladığı haberinin ardından yatay seyrine devam ediyor. Rakipleri Quidel (QDEL), Hologic (HOLX), Beckton Dickinson (BDX) ve Thermo Fisher (TMO) hisseleri Perşembe günü gelen haberle baskı altına girdi.

Okta (OKTA) analistlerin 0.02 dolar zarar tahminlerine kıyasla çeyreklik kârını hisse başına 0.07 dolar açıkladı. Kimlik yönetimi yazılımının üreticisi, beklenenden daha iyi bir gelir elde etti ve ayrıca gelir tahminini yükseltti. Ancak şirket, Kovid-19'un ticari etkisine bağlı olarak yakın vadeli ekonomik belirsizlik nedeniyle "ihtiyatlı" olacağını söyledi.

Citi, pazar payında beklenen iyileşmeye ve bu yıl için hisselerinin gecikmeli performansına dikkat çekerek, tahıl üreticisi Kellogg (K) hisselerinin görünümünü "al" olarak derecelendirdi.

Morgan Stanley, DraftKings (DKNG) ve Penn National Gaming (PENN) hisselerinin görünümünü "ağırlığı artır"dan "eşit ağırlıklandır"a düşürdü. Banka, her iki hisse senedinde de artan değerin geçerli olduğunu düşündüğünü, ancak her ikisinin de 2020'de iki kattan fazla arttığını ve yatırımcı beklentilerinin çok yüksek olabileceğini bildirdi.

 

Avrupa Piyasaları

• İspanya, Fransa, İtalya'daki artan koronavirüs vakaları, Almanya ve Fransa'dan gelen zayıf ekonomik veriler ve küresel büyüme endişeleri nedeniyle Avrupa borsaları günü negatif bir şekilde tamamladı. Avrupa’nın önde gelen endekslerinden FTSE100 günü 0.61%, DAX30 0.48% ve CAC40 0.26% eksi ile kapattı.

Analistler, Nestle’nin (NESM) fıstık alerjisi tedavisi üzerinde çalışan Aimmune Therapeutics’i satın alma anlaşmasının sınırlı risk taşıdığını ve anlaşmanın, Nestle Health Science için "önemli bir kilometre taşı" olduğu bildirdi.

Veolia Environnement SA (VIE), Fransız rakibi Suez SA'nın (SEV) %29.9 hissesi için 2.9 milyar euro (3.5 milyar dolar) teklif ederek sekiz yıldır atık ve su hizmetlerinde bir dünya lideri yaratma girişimini yeniden canlandırdı.

Royal Philips NV (PHIA), ABD hükümetinin Kovid-19 kriziyle mücadele etmek için Nisan ayında imzaladığı 650 milyon dolarlık ventilatör sözleşmesini vaktinden önce sonlandırmasının ardından tüm yıl kâr görünümünü düşürdü.

Commerzbank, Allianz SE'nin (ALV) hisse görünümünü “al”dan “tut”a düşürdü ve hisse hedef fiyatını 210 avro seviyesine güncelleyerek son kapanış fiyatına ek %13 getiri potansiyeline işaret etti. Hisse için ortalama fiyat hedefi 205.30 avro olurken, hedef fiyat aralığı 170 ila 258 avro arasında değişiklik göstermekte. 

  

 

İşlem Hacmi Yüksek Olan Hisse Senetleri (%)

 

Hisse Senedi

Son Fiyat ($)

Değişim (%)

NIO Limited (NIO)

18.50

-6.94%

Itaú Unibanco Holding (ITUB)

4.48

4.19%

Nutanix, Inc. (NTNX)

28.03

29.17%

General Electric Company (GE)

6.61

2.01%

American Airlines Group (AAL)

13.59

2.33%

 

 

En Çok Yükselen Hisse Senetleri (↑)

 

Hisse Senedi

Son Fiyat ($)

Değişim (%)

Amada Co., Ltd. (AMDWF)

8.72

30.15%

Nutanix, Inc. (NTNX)

28.03

29.17%

Banco BPM Società (BNCZF)

1.71

22.96%

Southern California (SCE-PD)

28.78

20.55%

Brinker International, Inc. (EAT)

45.61

13.18%

 

 

En Çok Düşen Hisse Senetleri ()

 

Hisse Senedi

Son Fiyat ($)

Değişim (%)

Times China Holdings (TMPPF)

1.56

-10.86%

Thai Beverage Public (TBVPF)

0.42

-9.55%

Ollie's Bargain Outlet (OLLI)

97.12

-9.23%

Li Auto Inc. (LI)

17.60

-9.18%

BigCommerce Holdings (BIGC)

130.98

-7.11%


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

İkon-ok
31.08.2020
Gündem/Beklentiler:Endekste 1095 desteği kritik…

Başta Yunanistan olmak üzere bazı Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında Doğu Akdeniz konusunda yaşanan gerginlik nedeniyle jeopolitik riskler yükselmiş durumda. Yurtdışı borsalar yeni haftaya olumlu başlangıç yaparken, jeopolitik risklere bağlı olarak TL varlıklarda değer kazanımlarının sınırlı kaldığını görebiliriz. Endekste 1095 desteğinin üzeri kısa vadeli olumlu görünümün korunması açısından öne çıkıyor.

 

  • BIST 100: Endekste kısmi alıcılı bir açılış görmeyi bekliyoruz. 1104’ün üzeri yeniden 1112 direncine yönelim için takip edilebilir. 1095 destek ve stop loss olup, endeksin bu seviye üzerinde kalması kısa vadeli görünümü açısından önemli…
  • TL Bonolar: TL tahvillerde ise enflasyon görünümü ve fonlama faizindeki yükseliş ile aşağı yönlü marj sınırlı gözüküyor. Gösterge tahvilde %13 ve 10 yıllık tahvilde ise %13,70 bileşik faiz direnç seviyeleri olarak izlenebilir...
  • USD/TL: Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında bu sabah karışık bir seyir izliyor. Dolar kuru 7,28 seviyesinden destek bulmayı sürdürüyor. 7,38 ara, 7,42 ise ana direnç olarak öne çıkıyor…
  • EUR/USD: Fed Başkanı Powell zaman içerisinde %2’lik enflasyona ulaşmaya çalışacaklarını açıklarken, alçalan trendini yukarı kıran paritede kısa vadeli görünüm olumlu. 1,1910’un kalıcı olarak aşılması 1,20 direncine yönelim için takip edilebilir. 1,18 destek olarak geçerli…

 

Devamı için tıklayınız.  

Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

İkon-ok
28.08.2020
Bist Kapanış:Endeks haftanın son işlem gününde geriledi

Güne olumlu bir seyir ile başlayan endekste kapanışa doğru artan satış baskısı ile 1095 desteğine kadar geri çekilme yaşanırken, bu seviye üzerinde 1107 ve 1118 seviyeleri direnç olarak takip edilecektir. Dolar kurunda 7,35 seviyesi altında 7,28 test edildikten sonra kısmi tepki alımları var. TL tahvil faizlerinde ise ılımlı gevşeme eğilimi devam etti.

BIST’te İlk Seans:
BIST’te Günün Özeti:
BIST-100 1.100,55-%0,76
BIST-30 1.241,56-%1,08
Bankacılık Endeksi 1.121,32-%0,91
Sınai Endeksi 1.569,23%0,2
En Çok İşlem Görenler KRDMD 1436 mn TL GARAN 1082 mn TL PETKM 1068 mn TL
En çok artanlar GOZDE %6,88 ISMEN %6,18 KRDMD %5,1
En çok azalanlarTRGYO %-4,19 CEMTS %-3,78 EGEEN %-3,37
BIST-100 İşlem Hacmi14,43 mlr TL
* BIST-100 hisse senetlerini içermektedir.
Kur/Faiz/Emtia/Dış Piyasalar:
EUR/USD1,1898 %0,64
USD/TL7,3418 -%0,24
EUR/TL8,7338 %0,38
Gösterge bileşik faiz (%)13,21 -%0,53
Altın (Dolar/Ons)1.965,57 %1,88
Brent Petrol45,803 %0,33
DAX13071,5 -%0,21
FTSE-1005968,56 -%0,52Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz. 

İkon-ok
28.08.2020
Güniçi:Endekste 1118 direnci korunuyor

Güne kısmi alıcılı bir seyirle başlayan ve 1113 seviyesine kadar yükselen endeks gelen sınırlı kar satışlarıyla bant içinde yatay bir seyir izliyor. 1104 ve 1095 destekler, 1118 ise direnç seviyesi olarak geçerli. Gösterge tahvil faizi değişmezken 10 yıllık tahvil faizi ise %14 seviyesini aşağı yönde zorluyor.

 

Eur/Usd paritesi Fed Başkanı Powell’ın mesajları sonrası 1,1910 direncini yukarı kırmayı deniyor. 1,18 destek seviyesi olarak geçerli. 1,1910’un kalıcı olarak kırılması halinde 1,20 direncini hedefleyecek. Dolar kuru ise 7,35 direncinin altındaki seyrine devam ediyor. 7,28 ilk planda destek seviyesi olarak takip edilebilir.


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

İkon-ok
28.08.2020
28 Ağustos 2020 Dünya Borsaları Bülteni
Merakla beklenen Jackson Hole toplantısında verilen ABD’yi tam istihdama döndürmek ve enflasyonu daha iyi seviyelere çekmek mesajları sonrası, ABD endeksleri karışık bir seyirle günü tamamladı. Yeniden rekor tazeleyen S&P 500 endeksi 0,17% ve Dow Jones 0,57% yükselişle günü tamamlarken, Nasdaq endeksi 0,34% geriledi.

Lüks eşya perakendecisi Tiffany (TIF) tahminlerin altında bir gelirle karışık bir çeyrek bildirdi, ancak kazançlar analistlerin tahminlerini geride bıraktı. Çin’deki satışlardaki iyileşme şirketin finansallarının iyileşmesinde yardımcı oldu ve şirket, küresel satış eğilimlerinin bu çeyrekte toparlanmaya devam ettiğini söyledi. Karşılaştırılabilir mağaza satışları, FactSet’in %16.9'luk düşüş beklentisine kıyasla, bir yıl öncesine göre %24 düştü.

Hazır giyim perakendecisi Abercrombie & Fitch (ANF), gelirin Wall Street tahminlerinin üzerine çıkmasına ek olarak, beklenmedik bir çeyreklik kâr bildirdi. Ancak şirket, Kovid-19 pandemisinin olumsuz etkilerinin devam etmesini beklediğini söyledi.

Giyim perakendecisi Burlington Stores (BURL) son çeyrekte konsensüs beklenti olan 1.04 dolar zararın altında, hisse başına 0.56 dolar zarar açıkladı. Gelir ise tahminlerin biraz altında geldi ve yeniden açılan mağazalardaki satışlar bir önceki yıla göre %14 düştü.  Şirket, envanteri yenilediği için bu çeyrekte iyileşme görmesi gerektiğini söyledi, ancak "çok fazla risk" gördüğünü de açıklamalarına ekledi.

Kozmetik üreticisi Coty (COTY) mali yılın dördüncü çeyreği için Wall Street beklentisi olan 0.12 doların üzerinde, hisse başına 0.46 dolar zarar açıkladı. Gelir de tahminlerin oldukça altında geldi. Şirket, çeyrek ve tüm mali yılın salgından ciddi şekilde etkilendiğini, ancak mevcut çeyrek için önemli bir iyileşme beklediğini söyledi.

İndirim perakendecisi Dollar Tree (DLTR) ikinci çeyrekte beklentilerin 0.18 dolar üzerinde, hisse başına 1.10 dolar kazanç açıkladı ve gelir de beklentilerin üzerinde geldi. Karşılaştırılabilir mağaza satışları, %6.2'lik FactSet tahmininden daha iyi bir şekilde % 7.2 oranında arttı.

İndirim perakendecisi Dollar General (DG) son çeyrekte konsensüs beklenti olan 2.44 doların üzerinde, hisse başına 3.21 dolar kazanç açıkladı ve şirket geliri beklentilerin üzerinde geldi. Karşılaştırılabilir mağaza satışları, FactSet analistlerinin %14.9 artış tahmininden daha iyi bir şekilde %18.8 oranında arttı. Şirket ayrıca hisse geri alım programında 2 milyar dolarlık bir artış açıkladı.

Kümes hayvanı üreticisi Sanderson Farms (SAFM) çeyreklik kârını hisse başına 1.48 dolar açıkladı ve konsensüs beklenti olan 0.95 dolar seviyesini geride bıraktı. Gelirini de beklentilerin üzerinde açıklayan şirket, iş faaliyetlerinde dalgalanma görmesine rağmen perakende kanalında satılan ürünler için güçlü talep bildirdi.

Box Inc. (BOX) çeyreklik kârını beklentilerin 0.06 dolar üzerinde, hisse başına 0.18 dolar olarak açıkladı ve gelir de tahminlerin üzerinde geldi. Bulut veri depolama hizmetleri sağlayıcısı, evden çalışan insan sayısındaki artışın talebi artırdığından yıllık gelir tahminini artırdı.

Williams-Sonoma (WSM) son çeyrekte konsensüs tahmin olan 1.01 dolar üzerinde, hisse başına 1.80 dolar kazanç açıkladı. Ev eşyaları perakendecisinin geliri tahminlerin biraz üzerinde geldi. Karşılaştırılabilir mağaza satışları beklenenden daha iyiydi ve e-ticaret rakamları %46 arttı. Bununla birlikte, şirketin ileriye dönük tahmin paylaşmaması ve nakliye ücretlerinde yaşanan dalgalanma nedeniyle şirketin hisseleri piyasada baskı altına girdi.

WPP (WPP), ikinci çeyrekte beklenenden daha iyi finansallar açıkladı. Reklam devi ayrıca temettü ödemelerinde tekrardan başlayacağını söyledi. Şirket, ekonomik ortamın istikrara kavuştuğunda hisse geri alım programına devam edeceğini de açıklamalarına ekledi.

Abbott Labs (ABT) sağlık uzmanları ve tıp laboratuvarları tarafından kullanılan hızlı bir Kovid-19 testi için FDA’dan onay aldı. Taşınabilir test 5 dolara mal olacak ve sonuçları 15 dakika içinde verebilecek. Onay, FDA'nın acil kullanım yetkilendirme programı kapsamında verildi.

Los Angeles California Üniversitesi tarafından Under Armour’a (UAA) okullun 15 yıllık giyim anlaşmasından çekildiği için dava açıldı. UCLA, Kovid-19 salgını nedeniyle kolej sporlarının iptal edilmesinin ardından Under Armour anlaşmayı sona erdirmesi nedeniyle 200 milyon dolardan fazla tazminat istiyor.

NetApp (NTAP) çeyreklik kazancını konsensüs beklenti olan 0.41 doların üzerinde, hisse başına 0.73 dolar olarak açıkladı. Bulut depolama yazılımı şirketinin geliri de analistlerin tahminlerinin üzerinde geldi. Bu sektördeki diğer şirketler gibi, NetApp de daha fazla çalışanın uzaktan çalışmasıyla bulut bilişimdeki salgın kaynaklı artıştan yararlanıyor.

Splunk (SPLK) çeyreklik zararını hisse başına 0.33 dolar olarak açıklayarak analistlerin tahminleriyle eşleşti, ancak şirketin lisanslı yazılımdan bulut tabanlı bir abonelik modeline geçişini sürdürmesi, gelirini beklentilerin altında bırakmasına neden oldu.

 

Avrupa Piyasaları

Avrupa borsaları, FED Başkanı Powell açıklamalarına beklenen tepkiyi vermemesine rağmen büyük hisseler öncülüğünde günü düşüşle tamamladı. Önde gelen endekslerden DAX 0,71%, FTSE 0,75% ve CAC 40 0,64% düşüşle günü tamamladı.

Jackson Hole toplantısı ardından banka hisseleri yükselirken, BNP Paribas (BNP), HSBC (HSBA) ve Banco Santander (SAN) hisseleri 1,3% ve 3,0% arasında yükseliş gösterdi.

İtalyan devlet bankası olan Monte Dei Paschi di Siena (BMPS), batık kredilerin temizlenmesi konusunda Avrupa Merkez Bankası’ndan koşullu destek aldığını açıklamasıyla 4,3% değer kazandı.

Norwegian Air Suttle (NAS) hisseleri, 2020’nin ilk yarısındaki kayıplarının çok büyük olduğu ve salgın döneminin üstesinden gelmek için daha fazla paraya ihtiyaç duyduğunu açıklamasının ardından 5,7% düştü.

  

 

İşlem Hacmi Yüksek Olan Hisse Senetleri (%)

 

Hisse Senedi

Son Fiyat ($)

Değişim (%)

NIO Limited (NIO)

19.88

-2.74%

American Airlines Gr.Inc. (AAL)

13.27

3.79%

General Electric Company (GE)

6.48

0.00%

Microsoft Corporation (MSFT)

226.58

2.46%

United Airlines Hld., Inc. (UAL)

36.22

5.75%

 

 

En Çok Yükselen Hisse Senetleri (↑)

 

Hisse Senedi

Son Fiyat ($)

Değişim (%)

BMC Stock Hld, Inc. (BMCH)

39.45

22.44%

AVITA Therapeutics, Inc. (RCEL)

25.75

11.91%

China Resources . Ltd. (CJRCF)

1.51

11.85%

Infratil Limited (IFUUF)

3.34

11.33%

Live Nation Ent., Inc. (LYV)

57.26

8.78%

 

 

En Çok Düşen Hisse Senetleri ()

 

Hisse Senedi

Son Fiyat ($)

Değişim (%)

Quidel Corporation (QDEL)

174.56

-21.70%

OPKO Health, Inc. (OPK)

3.31

-17.66%

Li Auto Inc. (LI)

19.38

-17.11%

Overstock.com, Inc. (OSTK)

95.99

-12.35%

Power Assets Hld. Ltd. (HGKGF)

5.13

-12.31%


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

İkon-ok
28.08.2020
Gündem/Beklentiler:Haftanın kapanışında görünüm olumlu…

Türkiye’nin 5 yıllık CDS risk primi 527 düzeyine doğru gerilerken, TL varlıkların haftanın son işlem gününde de hafif olumlu bir seyir izlemesini bekliyoruz. Fed Başkanı’ndan gelen açıklamalar sonrasında ABD endeksleri yükselişini sürdürürken, S&P 500 endeksi 3500’ün üzerini test etti. Endekste trade pozisyonları 1118 hedefini gözeterek korunabilir.

  • BIST 100: Endekste kısmi alıcılı bir açılış görmeyi bekliyoruz. 1104 destek konumunda takip edilecektir. 1118 ise direnç seviyesi olarak geçerli. ABD endeksleri yeni rekor seviyelerde…
  • TL Bonolar: Yaşanan sınırlı düşüşün hız kesmesi beklenebilir. Gösterge tahvilde %13 ve 10 yıllık tahvilde de %14 bileşik faiz seviyeleri önemli dirençler. ABD 10 yıllık tahvil faizinde belirgin yükseliş var…
  • USD/TL: Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında genel olarak değer kazanırken, TL de bu seyre kısmen iştirak etmekte. Dolar kurunda 7,35 seviyesi altında denge arayışı var, 7,28 destek konumunda…
  • EUR/USD: Jackson Hole toplantısında gelen açıklamalar önemli volatilite yaratırken, 1,18 altına da sarkan parite yeniden 1,1910 direncini hedeflemekte. Fed tarafından enflasyon hedeflemesi metodunun değiştirilmesi önemli…

 

Devamı için tıklayınız.  

Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

İkon-ok
27.08.2020
Bist Kapanış:Endekste toparlanma çabası devam ediyor

Güne yukarı yönlü bir seyirle başlayan endekste gün içinde gelen kar satışları karşılandı ve 1095 üzerinde kalmayı başardı. Endekste 1095 destek seviyesi olarak geçerli iken 1118 ise direnç seviyesi olarak takip edilebilir. Gösterge tahvil faizi %13 üzerinde denge arayışında iken 10 yıllık tahvil faizi ise %14’e doğru geriliyor.  

EUR/USD paritesi Fed Başkanı Powell açıklamaları sonrası 1,18 altına sarkmış durumda. 1,1730 destek seviyesi olarak izlenebilir. Dolar kuru ise 7,35 desteğinin üzerinde. 7,42 tarihi zirvesi ise direnç olarak izlenebilir.

BIST’te İlk Seans:
BIST’te Günün Özeti:
BIST-100 1.108,93%0,9
BIST-30 1.255,08%0,73
Bankacılık Endeksi 1.131,63%1,44
Sınai Endeksi 1.566,14%1,44
En Çok İşlem Görenler GARAN 1152 mn TL GUSGR 1142 mn TL PETKM 814 mn TL
En çok artanlar ZOREN %9,8 IPEKE %6,04 AKSEN %5,94
En çok azalanlarTMSN %-2,1 SODA %-0,99 ANACM %-0,93
BIST-100 İşlem Hacmi15,1 mlr TL
* BIST-100 hisse senetlerini içermektedir.
Kur/Faiz/Emtia/Dış Piyasalar:
EUR/USD1,179 -%0,35
USD/TL7,3689 -%0,01
EUR/TL8,6877 -%0,37
Gösterge bileşik faiz (%)13,21 -%0,53
Altın (Dolar/Ons)1.924,48 -%1,52
Brent Petrol45,265 -%2,03
DAX13162,5 -%0,41
FTSE-1006060,93 %0,25

Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.


İkon-ok
27.08.2020
27 Ağustos 2020 Dünya Borsaları Bülteni
ABD endeksleri, yapılacak Jackson Hole toplantısı öncesinde olumlu seyrini devam ettirirken S&P 500 ve Nasdaq endeksleri yeni rekor seviyeleri test etti. Sırasıyla 1,02% ve 1,73% yükselişle günü tamamladı. Dow Jones endeksi ise 0,30% yükseldi.

Spor malzemeleri perakendecisi Dick’s Sporting Goods (DKS) ikinci çeyrekte konsensüs beklenti olan 1.30 dolar seviyesinin üzerinde, hisse başına 3.21 dolar kazanç açıkladı. Gelir de tahminlerin çok üzerinde gerçekleşti ve mağaza satışları %9.9 FactSet konsensüs tahminine kıyasla %20.7 arttı. Şirket ayrıca, e-ticaret satışlarının çeyrek boyunca neredeyse üç katına çıktığını söyledi.

Wedbush, Apple (AAPL) hissesinin fiyat hedefini iPhone 12 nedeniyle, hisse başına 515 dolardan, 600 dolara yükseltti. Wedbush, hisse görünümünü "piyasa üstü getiri" olarak korudu.

Salesforce.com (CRM) çeyreklik kazancını konsensüs beklenti olan 0.67 doların iki katından fazla, hisse başına 1.44 dolar olarak açıkladı. Yazılım şirketinin geliri de Wall Street tahminlerini aştı ve şirket, uzaktan çalışma ve e-ticaretteki artıştan yararlandığı için tam yıllık gelir tahminini yükseltti.

Morgan Stanley evde kahve tüketimindeki artışı gerekçe göstererek, Keurig Dr Pepper’ın (KDP) hisse görünümünü "eşit ağırlıklandır"dan "ağırlığı artır"a yükseltti.

Urban Outfitters (URBN) hisse başına 0.40 dolar zarar beklentisine kıyasla, son çeyrekte hisse başına 0.35 dolar kâr açıklayarak analistleri şaşırttı. Hazır giyim perakendecisi, mağaza satışlarında %13'lük bir düşüşe rağmen beklenenden daha iyi bir gelir bildirdi ve pandemiyle bağlantılı mağaza kapanmalarının ortasında dijital satışlardaki artıştan faydalandı.

Nordstrom (JWN) ikinci çeyrekte analistlerin beklediği 1.48 dolarlık zarardan daha fazla, hisse başına 1.62 dolar zarar açıkladı. Şirket ayrıca, pandemi nedeniyle mağazaların kapanmasıyla net satışların bir önceki yıla göre %53 düştüğünü ve gelirlerin konsensüs beklentinin altında kaldığını bildirdi.

Citi, güçlü hesap büyümesi ve hesap başına ekonomik değerin artması beklentilerine işaret ederek, akışlı video cihazı üreticisi Roku’nun (ROKU) hisse görünümünü "al" olarak derecelendirdi.

Toll Brothers (TOL) çeyreklik bazda hisse başına 0.90 dolar kazanç ile tahminleri 0.19 dolar aştı. Lüks ev inşaatçısının geliri de konsensüs tahminin üzerinde geldi. Çeyrek boyunca siparişler %26'dan fazla arttı ve şirket, mevcut çeyrek için iyimser bir tahmin bildirdi.

Adalet Bakanlığı, ilaç üreticisi Teva Pharmaceutical’ı (TEVA) jenerik ilaçların fiyatlarını artırmak için diğer ilaç şirketleriyle gizlice anlaşma kurmakla suçladı. Şirket iddiaları kesin bir şekilde reddettiğini ve mahkemede kendisini şiddetle savunacağını söyledi.

Hewlett Packard Enterprise (HPE) çeyreklik kazancını piyasa beklentisinin 0.09 dolar üzerinde, hisse başına 0.32 dolar olarak açıkladı ve gelir de Wall Street beklentilerinin üzerinde geldi. Şirket mevcut çeyrek ve tüm yıl için beklenenden daha iyi bir tahmin bildirdi.

Ev eşyaları perakendecisi Bed Bath & Beyond (BBBY), yılda yaklaşık 150 milyon dolar tasarruf etmeyi beklediği bir hareketle yeniden yapılanmanın bir parçası olarak yaklaşık 2,800 kişiyi işten çıkaracak.

Carnival Corp.’un (CCL) Princess Cruises birimi, Kovid-19 kısıtlamalarını gerekçe göstererek, Island Princess ve Pacific Princess gemileri için 2021 başlarında planlanan yolculukları iptal etti.

Intuit (INTU) çeyreklik kârını konsensüs beklenti olan 1.05 doların üzerinde, hisse başına 1.81 dolar olarak açıkladı ve finansal yazılım şirketinin geliri de Wall Street tahminlerinin üzerinde geldi. TurboTax, QuickBooks ve Mint'in üreticisi, ertelenen bir vergi sezonunun tamamlanmasının ardından faaliyetlerin artmasıyla %83'lük bir satış artışı bildirdi.

 

Avrupa Piyasaları

Avrupa borsaları, ABD-Çin ticaretinde yaşanan iyimserlik ve ABD Merkez Bankası başkanının konuşması öncesi günü pozitif bir şekilde tamamladı. Avrupa’nın önde gelen endekslerinden FTSE100 günü 0.14%, DAX30 0.98% ve CAC40 0.80% artı ile kapattı.

Fransız Bouygues Holding (BOUY) hisseleri yılın ilk altı aylık döneminde beklenenden daha düşük çekirdek işletme zararı açıkladıktan sonra 3,2% yükselişle günü tamamladı.

Almanya’da işlem gören ve online gıda dağıtım hizmetleri sunan Delivery Hero (DHER), online market hizmeti veren InstaShop’u satın aldığını duyurdu. Bu açıklama sonrasında şirket hisseleri 1,4% değer kaybetti.

Dünyanın en büyük reklamcılık şirketlerinden biri olan WPP Inc. (WPP), daha hızlı reklam üretimine geçmesinin ardından zorlu geçen ikinci çeyrekte iyi performans gösterdi. Maliyet kesintilerine rağmen temettü dağıtımını yapacağını açıklamasının ardından şirket hisseleri 4,7% yükseldi.

 

 

İşlem Hacmi Yüksek Olan Hisse Senetleri (%)

 

Hisse Senedi

Son Fiyat ($)

Değişim (%)

NIO Limited (NIO)

20.44

14.57%

Facebook, Inc. (FB)

303.91

8.22%

salesforce.com, inc. (CRM)

272.32

26.04%

General Electric Company (GE)

6.48

-1.67%

Sorrento Therap., Inc. (SRNE)

8.48

3.10%

 

 

En Çok Yükselen Hisse Senetleri (↑)

 

Hisse Senedi

Son Fiyat ($)

Değişim (%)

BigCommerce Hld, Inc. (BIGC)

139.00

33.54%

Li Auto Inc. (LI)

23.38

28.25%

salesforce.com, inc. (CRM)

272.32

26.04%

Anaplan, Inc. (PLAN)

58.15

21.60%

Urban Outfitters, Inc. (URBN)

25.25

21.39%

 

 

En Çok Düşen Hisse Senetleri ()

 

Hisse Senedi

Son Fiyat ($)

Değişim (%)

Berkeley Lights, Inc. (BLI)

63

-12.32%

Pure Storage, Inc. (PSTG)

15.05

-10.15%

Karuna Therap., Inc. (KRTX)

76.39

-9.10%

OPKO Health, Inc. (OPK)

4.02

-8.32%

CNX Resources Corp. (CNX)

10.73

-7.18%


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

İkon-ok
Back to Top