Güniçi:Endekste 1104 direnci korunuyor

Yurtdışı borsalara paralel aşağı yönlü başlangıç yapan BIST 100 Endeksi, devam eden işlemlerde 1104 direncine doğru tepki ile toparlanma çabası gösterdi. Endeks bu direnç seviyesinde güç kaybına uğradı. Teknik olarak endekste 1104’ün üzeri yükselişin 1118 direncine devamı açısından öne çıkıyor. 1095 destek olup, endeksin bu seviye üzerinde kalması kısa vadeli görünümü açısından önemli.

1,1650 desteğinin hafif altına geri çekilen EUR/USD’de, Fed yetkililerinden gelen açıklamaların ardından dolar lehine hava sürüyor. 1,1730 ise direnç konumunda. Global olarak artan jeopolitik riskler de risk iştahını sınırlayarak doları desteklemekte. Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında değer kaybetme eğilimi gösteriyor. Dolar kurunda 7,65 destek olarak takip edilebilir.


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

Back to Top