Güniçi:Endeks yeniden 1380’in üzerinde

BIST 100 Endeksi dünkü satışların ardından, bugün yurtdışı borsalardaki toparlanmaya paralel yukarı tepki gösteriyor. Endekste yeniden 1380 seviyesinin aşılması görünüm açısından olumlu değerlendirilebilir. Bu seviye destek haline geldi. 1400 ise hedef direnç olarak izlenebilir.

 

EUR/USD  1,1560 seviyesi civarında kalma çabası gösteriyor. Bu seviyenin altında 1,15 önemli destek olarak izlenebilir. 1,1670 ise direnç seviyesi konumunda. Gelişmekte olan ülke kurlarına paralel 8,90’ın üzerini test eden dolar kuru yeniden bu seviyenin altına geri çekildi. Kurda ilk planda 8,80 destek, 8,90 ve 8,90 tarihi zirve direnç seviyeleri olarak izlenebilir.


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir

Back to Top