Güniçi:Endeks önemli destek seviyelerinin altına geriledi

Küresel risk iştahı düşerken, yurtdışı borsalar satıcılı bir seyir izliyor. BIST 100 Endeksi buna paralel satış baskısı altında kaldı ve 1376 desteğinin altına geri çekildi. Endekste bu seviyenin altında kalınması kısa vadeli görünüm açısından negatif. 1380 ise direnç haline geldi.

 

Doların küresel çapta güçlenmesi ile 1,1560 desteğinin hafif altına geri çekilen EUR/USD’de 1,15 ilk planda  destek seviyesi olarak takip edilebilir. USD/TL’de 8,90 ve 8,80 destek konumunda iken, 8,96 direnç seviyeleridir.


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir

Back to Top