Güniçi:Endeks önemli bir eşik seviyesi olan 1400 sınırında dolanıyor.

Küresel borsa endekslerinde Asya güçlü görünüm çizerken Avrupa endekslerinde hafif düşüş gözleniyor. BIST 100 endeksi 1400 önemli direncini aşsa da bu seviyenin üzerinde tutunamadı. 1400 geçilirse 1410 direncini, aşağıda ise 1393 destek bölgesini takip ediyoruz. Dar bir bantta hareket eden endeks TSİ 15:30’da açıklanacak olan ABD tarım dışı istihdam verisini bekliyor.

 

Parite 1,1560 desteğinin hafif altında kalmaya devam etti. 1,1560 direncine adeta yapışan paritede ikincil ve ana direnç 1,16da. Düşüş hareketinin devamında 1,15 ana destek seviyesi. Dolar/TL gün içerisinde 8,97’ye yükselerek yeni bir rekor kırdı. 8,97’yi direnç, 8,90 ve ardından 8,80 seviyelerini destek olarak takip ediyoruz.


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir.


Back to Top