Güniçi:Endeks 1153 direncinin üzerinde

Olumlu yurtdışı borsaların etkisiyle güne kısmi alıcılı bir seyirle başlayan BIST 100 Endeksinde gelen kar satışlarının 1153 üzerinde karşılanmasıyla birlikte olumlu görünüm korunuyor. 1162 ilk planda direnç seviyesi olarak geçerli. 1153 ve 1142 ise destek seviyeleri. Gösterge tahvil faizi %13,5 seviyesinde iken 10 yıllık tahvil faizi ise %13,6 seviyesinde bulunuyor.

 

EUR/USD 1,18 direncine yükselmiş durumda. 1,1730 destek seviyesi olarak korunurken, 1,18 direncinin kalıcı olarak aşılması halinde 1,1910 ana direncini hedefleyecek. Dolar kuru ise tarihi zirveden gelen sınırlı kar satışlarıyla zirveye yakın seyir sürüyor. 8,00 ana direnç 7,85 ise destek seviyesi olarak izlenebilir.


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

Back to Top