Güniçi:Endeks 107.500 direncinin üzerine yöneldi

BIST 100 Endeksi yurtdışı borsalara paralel haftaya olumlu bir başlangıç yaptı. Endeks açılış sonrası işlemlerde sanayi hisseleri öncülüğünde 107.500 direncinin üzerine yöneldi. Endekste bu seviye destek haline geldi. 108.300 ise direnç seviyesi olarak takip edilebilir.

 

EUR/USD paritesi geçen hafta olduğu gibi 1,10 destek seviyesi üzerinde kalma eğiliminde. Ancak anlamlı bir tepki yaşanabilmesi için 1,1065 direnci aşılmalı, tatil sezonu içinde volatilite nispeten düşük kalabilir. Dolar kurunda yaşanan yukarı yönde baskının da azalmasıyla beraber piyasanın yeniden 5,72-5,77 bandına döndüğünü görüyoruz.


Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

Back to Top