Gündem/Beklentiler:Endekste dengeli bir seyir beklenebilir…

Türkiye’nin 5 yıllık CDS risk primi 432 düzeyinde. Dün global piyasalardan negatif ayrışan BIST bugün daha dengeli bir seyir izleyebilir, ABD’de rekor seviyelerden gelen kar satışlarının sınırlı kaldığını görüyoruz, vadeli endeks kontratlarında da yataya yakın bir seyir var.

 

  • BIST 100: Endekste yataya yakın bir açılış bekliyoruz. 1435 seviyesi direnç haline gelirken, 1400 seviyesi ilk planda destek olarak takip edilecektir…
  • TL Bonolar: 2-10 yıl vadeli tahviller %18-%19 bileşik faiz bandında denge arayışında , olası geri çekilmeler sınırlı…
  • USD/TL: 8,00 seviyesi kur için destek olmayı sürdürmekte, yukarıda ise ilk planda 8,20 direnç olarak izlenecektir…
  • EUR/USD: Paritenin 1,1860 seviyesi üzerinde kalabilmesi önemli, 1,1950 sonraki direnç olarak belirtilebilir…

 

Devamı için tıklayınız.  

Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan  QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

Back to Top