23 Haziran 2022 Perşembe Dünya Borsaları Bülteni

23.6.2022 12:22 PM
  • NIKE (NKE) hisse senetleri, Seaport’un hisse senedini satın al notundan nötr seviyeye indirmesinin ardından %3,0'dan fazla düştü. Seaport, Nike'ın artan enflasyon ve tedarik zinciri kesintileriyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

 

  • La-Z-Boy (LZB) hisseleri, dördüncü çeyrek mali sonuçlarını açıklamasının ardından %8,0'dan fazla arttı.  Wall Street analistleri LA-Z-Boy hisseleri hakkında net satışların yıllık bazda %32,0 arttığını ve net gelirin de güçlü toptan satış büyümesiyle desteklendiğini bildirdi.

 

  • Altria Group (MO) hisseleri %9,0 düştü. Bunun nedeni ise Wall Street Journal'ın Gıda ve İlaç İdaresi'nin şirketin Juul Labs'a e-sigaralarını ABD pazarından çekmesini kararlaştırmaya hazırlandığını bildirmesi olarak ön plana çıktı.

 

  • Coinbase (COIN) hisseleri %7,6 düştü. Bunun nedeni ise rakip kripto borsası Binance’ın müşteriler için spot bitcoin ticaret ücretlerini düşürdüğünü söylemesiydi. 

 

  • Revlon (REV) hisseleri, kozmetik şirketinin geçen hafta Capter 11 iflas koruması başvurusunda bulunmasının ardından %35,0'dan fazla arttı. Revlon bir önceki seansta %62,0 yükselmişti.

 

  • Airbnb (ABNB) hisseleri %2,0 oranında değer kaybetti. Bunun nedeni ise JMP Securities'in şirketin notunu düşmesiydi.. 

 

  • Dow (DOW) hisseleri, Credit Suisse'in şirket notunu nötrden düşük performansa düşürmesinin ardından %5,8 düştü. Credit Suisse, hisse değerlemesinin potansiyel olarak sürdürülemez sonuçlar arasında pahalı göründüğünü ve hisseyi destekleyen pandemi ile ilgili birkaç faktörün önümüzdeki yıllarda tersine dönebileceğini söyledi.

 

  • Jack In The Box (JACK) hisseleri, Cowen'ın hisse senedini endeks üstü performanstan endekse paralel performansa düşürmesinin ardından %3,0’dan fazla değer kaybetti. 

Avrupa Piyasalarında Öne Çıkan Haberler

  • Voestalpine (VOE-AT) hisseleri, JPMorgan'ın Avusturyalı çelik ve teknoloji şirketinin hissesini ağırlığı artır seviyesinden ağırlığı azalt seviyesine düşürmesinin ardından yaklaşık %13,0 düştü.

 

  • İngiliz perakendeci JD Sports (JD-GB), yıllık kârının yıl boyunca iki katından fazla arttığını açıkladıktan sonra %6,0 yükseldi.

Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. Burada yer alan bilgiler genel nitelikte olup yatırım danışmanlığı hizmeti kapsamında sunulmamaktadır. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir. Burada yer alan bilgilerin tümü veya bir kısmı QNB Finansinvest’in yazılı izni olmadan çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya üçüncü kişilerle paylaşılamaz.

Back to Top