9 Aralık 2021 Dünya Borsaları Bülteni

• Stitch Fix (SFIX) hisseleri, mali yılın ikinci çeyreği ve tüm yıl için hayal kırıklığı yaratan bir kılavuz bildirdikten sonra %23 düştü. Stitch Fix, mali yılın ilk çeyreğinde aktif müşterileri için tahminleri de kaçırdı. Ancak şirket, üç aylık sonuçlarının en üst ve en alt sıralarında yer aldı.

• Roku (ROKU) hisseleri, YouTube ve YouTube TV'yi hizmetinde tutmak için Google ile çok yıllı bir anlaşmaya vardığını açıkladıktan sonra %15'ten fazla yükseldi. Anlaşma, 56,4 milyon aktif Roku hesabının YouTube ve Google'ın canlı yayın hizmeti olan YouTube TV'yi kesintisiz olarak izlemeye devam etmesine izin verecek.

• PagerDuty (PD), hisseleri, şirketin hisse başına 7 sentlik bir kayıp bildirmesinin ardından %10,4 arttı ve hisse başına 9 sentlik bir kayıp tahminini aştı. Şirket, tahmin edilen 70,0 milyon doların üzerinde 71,8 milyon dolar gelir elde etti. PagerDuty ayrıca dördüncü çeyrek için beklenenden daha iyi kazançlar ve gelir rehberliği bildirdi.

• Dave & Buster's (PLAY) hisseleri, beklenenden daha iyi üçüncü çeyrek sonuçları bildirdikten sonra % 9 arttı. Refinitiv'e göre Dave & Buster, hisse başına 21 sent, tahminlerden 8 sent daha yüksek kazanç bildirdi.

• ChargePoint Holdings (CHPT) hisseleri, hisse başına 21 sentlik bir hisse başına kayıp bildirdikten sonra %5,2 düştü. Refinitiv'e göre şirket, tahmini 64,8 milyon doların üzerinde 65,0 milyon dolar gelir bildirdi.

• Halka arz tarafında ise bugün iki büyük isim ön plana çıkıyor. İlk olarak Latin Amerika’nın en büyük Dijital Bankasuı Nu Holdings Ltd. halka arz sonrasında bugün New York Borsasında işlem görmeye başlayacak. Şirketin halka arz sonrası işlem kodu NU olacak. Şirket 8-9 ABD Doları arası bir fiyattan yaklaşık 289,1 milyon hisse senedini yatırımcılarla buluşturacak.

• İkinci olarak ise açık kaynak yazılımı alanında faaliyet gösteren HashiCorp, Inc. da halkı arzın sonrasında bugün New York Borsasında işlem görmeye başlayacak. Şirketin işlem kodu HCP olurken şirket 68-72 ABD Doları arası bir fiyattan 15,5 milyon adet hisse senedini yatırımcıların ilgisine sunacak.

Avrupa Piyasalarında Öne Çıkan Haberler

• İngiliz yatırım şirketi Man Group (EMG) hisseleri, 250 milyon ABD Dolarına kadar hisse geri alım programı açıkladıktan sonra %2,6 değer kazandı.

• Alman yemek dağıtım şirketi Hellofresh (HFG) hisseleri, şirket yönetiminin kazançlarının beklentilerin altında kaldığını açıklamasından sonra neredeyse %11 düştü.

hisseler grafik

Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir.

Back to Top