4 Kasım 2021 Dünya Borsaları Bülteni

• Activision Blizzard (ATVI) hisseleri, analistlerin 0,70 dolarlık tahminlerine kıyasla, 0,72 dolarlık üç aylık kazanç bildirmesine rağmen %14'ten fazla düştü. Ayrıca analistlerin beklentilerine paralel olarak 1,88 milyar dolar gelir bildirdi.

• Zillow (ZG) hisseleri, şirketin Salı günü Offers adlı ev satın alma birimini kapattığını açıklamasının ardından yaklaşık %23 oranında değer kaybetti. Zillow, bu işten çıkarken işgücünün %25'ini de ortadan kaldırıyor. Zillow ayrıca üç aylık bilanço beklentilerini de kaçırdı.

• Bed Bath & Beyond (BBBY) hisseleri, şirketin Salı akşamı büyümeyi hızlandırmak için ABD'nin en büyük bakkal zinciri Kroger (KR) ile ortaklık da dahil olmak üzere çeşitli stratejik değişiklikleri açıklamasının ardından %15 sıçrayarak rallisine devam etti. Kroger hisseleri ise %5'ten fazla artış kaydetti.

• Cameco Corp (CCJ) hisseleri, Bank of America'nın şirket hisselerinin notunu “satın al” seviyesine yükseltmesinin ardından %8 arttı. Firma, bu yıl iki katından fazla artış gösteren hisselerin metaldeki güç sayesinde yükselmeye devam edeceğini söyledi.

• T-Mobile US (TMUS) hisseleri, şirketin önceki çeyrek için beklenenden daha güçlü bir kar açıklamasından sonra %5,3 arttı. T-Mobile, hisse başına 0,55 dolarlık sulandırılmış pay başına kazanç bildirdi ve Refinitiv'in hisse başına 0,53 dolarlık tahminini aştı. Ancak şirketin geliri 19,62 milyar dolar oldu. Refinitiv'e göre analistler 20,19 milyar dolarlık satış bekliyorlardı.

• Generac (GNRC) hisseleri, Bank of America ve UBS'nin hissenin notunu “nötr” seviyesine düşürmesinin ardından %6'dan fazla değer kaybetti. Bank of America şirket hakkındaki notunda, "Uzun vadeli görünüm mükemmel olmaya devam ediyor ve Generac ürünlerinin çoğuna olan talep hala patlama yaşıyor, ancak tedarik zinciri kısıtlamaları nihayet herkes için olduğu gibi ısırmaya başladı" dedi.

• CVS Health Corp (CVS) hisseleri, eczane zinciri ve sağlık sigortasının Wall Street'in üçüncü çeyrek kazanç beklentilerini aşmasının ve yıl için görünümünü yükseltmesinin ardından %5'ten fazla değer kazandı. Şirket, Refinitiv'in 70,49 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1,78 dolarlık mutabakatına karşılık, 73,79 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 1,97 dolarlık düzeltilmiş kazanç bildirdi. CVS, Covid-19 testleri ve aşılarının satışları artırdığını bildirdi.

• Lyft (LYFT) hisseleri, beklenenden daha iyi gelen üç aylık raporun ardından %8'den fazla arttı. Refinitiv'e göre Lyft, üçüncü çeyrekte hisse başına 0,03 dolar zarar bildirmesi beklenmesine karşın hisse başına 0,05 dolarlık düzeltilmiş kazanç bildirdi.

• Halka arz tarafında ise Almanya merkezli ilaç geliştirme şirketi Evotec SE (EVO) 26,16 dolarlık fiyattan 22 milyon lotluk hisse senedini yatırımcılar ile buluşturacak. Bugün halka arz olan bir diğer şirket ise mobilya alanında faaliyet gösteren Arhaus (ARHS) olacak. Şirket 14-17 dolar arası bir fiyattan 22,9 milyon lotluk payını yatırımcılara sunacak.

Avrupa Piyasalarında Öne Çıkan Haberler

• TeamViewer (TMV) hisseleri, şirketinin güçlü bir üçüncü çeyrek kazançları bildirip görünümünü doğrulamasının ardından %10'dan fazla kazanç elde ederek Çarşamba günü Stoxx 600'de en güçlü oyuncu oldu.

• Vestas Wind Systems (VWS) hisseleri ise, tedarik zinciri sorunları ve enflasyon sebebi ile üçüncü çeyrek kazanç beklentilerini kaçırdıktan ve kar tahminini düşürdükten sonra %18'den fazla düştü.

• Deutsche Lufthansa (LHA) hisseleri, Alman havayolunun beklentilerden çok daha küçük bir üçüncü çeyrek net zararı açıkladıktan ve pandeminin başlangıcından bu yana ilk kez pozitif FVÖK açıkladıktan sonra 6,97 arttı.

 hisseler grafik

Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir


Back to Top