20 Nisan 2022 Dünya Borsaları Bülteni

• Johnson & Johnson (JNJ) hisseleri, şirketin ilk çeyrek raporunda kazanç beklentilerini aşmasının ardından %3 değer kazandı. Yine de J&J, küresel arz fazlası ve talep belirsizliği nedeniyle tam yıl satış ve kazanç görünümünü düşürdü ve Covid-19 aşı gelir rehberliği sağlamayı bıraktı.

• Twitter (TWTR) hisseleri, Apollo Global Management'ın Twitter'ın potansiyel bir devralımını finanse etmeyi düşündüğü bildirildiğine dair haberler üzerine %,.7 düştü. Elbette firma, bir satın alma teklifinde özel sermaye konsorsiyumuna katılmakla ilgilenmiyor. Apollo hissesi raporun ardından %3,2 arttı.

• Ulaştırma Güvenliği İdaresi'nin artık uçaklarda maske zorunluluğu getirmediğini açıklamasının ardından havayolu hisseleri yükseldi. Haber, Florida'daki bir federal yargıcın CDC'nin yetkisini aştığına karar vermesinin ardından geldi. Delta (DAL), United Airlines (UAL) ve American Airlines (AAL) hisseleri sırasıyla %2,2, %4,5 ve %5,7 arttı.

• Blackstone (BX) hisseleri, öğrenci konut şirketi American Campus Communities'i yaklaşık 13 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alacağı haberi üzerine %4,9 arttı. American Campus hisseleri haberlerle %12,5 arttı.

• Halliburton (HAL) hisseleri, Halliburton'un son çeyrek için tahminleri geçmesine ve Kuzey Amerika'da yıl için müşteri harcamaları için görünümünü yükseltmesine rağmen yaklaşık %1 düştü.

• Citizens Financial (CFG) hisseleri, %7 artırarak, beklenenden daha iyi üç aylık sonuçlar açıkladı. Vatandaşlar, 1,65 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 93 sent kar bildirdi. Refinitiv'e göre analistler, 1,64 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 92 sent kazanç bekliyorlardı. Şirketin net faiz marjı da analist beklentilerini aştı.

• Travelers (TRV) hisseleri, kısmen düşük felaket kayıpları sayesinde, önceki çeyrek için beklenenden daha iyi kazanç ve gelir bildirdi, ancak hisse senedi %4,9'dan fazla düştü. Piper Sandler, şirketin "temel marjlarının beklenenden daha kötü olduğunu" kaydetti.

• WeWork (WE) hisseleri, Piper Sandler'ın ofis paylaşım şirketini ağırlığı artır notuyla kapsamaya başlamasının ardından %8,1 arttı. Analistler, WeWork'un bilançosuna odaklandığı ve esnek çalışmanın popülaritesinin artmaya devam ettiği için kârlılığa yaklaştığını söyledi.

• Lululemon (LULU) hisseleri, Truist'in Lululemon'u beklemeden satın almaya yükseltmesinin ardından, hazır giyim perakendecisinin hisseleri yaklaşık %4,4 arttı. Analistler, Lululemon'un yaklaşan analist gününde yeni ürünler hakkında daha fazla ayrıntı ve uluslararası alanda genişleme planları ile "sağlam" bir beş yıllık görünüm bekliyorlar. Truist ayrıca şirketin enflasyonist bir ortamda daha yüksek maliyetleri tüketicilere kolayca yansıtabileceğine inanıyor.

• Plug Power (PLUG) hisseleri %9,8 arttı. Şirket Walmart ile sıvı yeşil hidrojen tedarik etmek için bir ortaklık duyurdu.

• Hasbro (HAS) hisseleri, oyuncak üreticisi önceki çeyrek için beklenenden daha güçlü bir gelir bildirdikten sonra %5,2 arttı. Şirketin tüketici ürünleri segmentinden yapılan satışlar da analist beklentilerinin üzerine çıktı.


Avrupa Piyasalarında Öne Çıkan Haberler• İsviçreli teknoloji şirketi Temenos (TEMN) hisseleri, %7 artarak Avrupa endekslerinde ön plana çıktı.

• Swiss Re (SREN) hisseleri %7,6 düşerek Avrupa endekslerinde en çok düşen hisse senedi oldu.
Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir.


Back to Top