19 Nisan 2021 Dünya Borsaları Bülteni

• Twitter (TWTR) hisseleri Twitter'ın Cuma günü yönetim kurulunun genellikle "zehir hapı" olarak adlandırılan sınırlı süreli bir hissedar hakları planını kabul ettiğini açıklamasının ardından %7,5 arttı. Hareket, milyarder Elon Musk'ın şirketi 43 milyar dolara satın almayı teklif etmesinden sonra geldi.

• Bank of America (BAC) hisseleri, Bank of America'nın Pazartesi günü beklenti üztü bir bilanço açıklamasının ardından %3,4 arttı. Bank of America, ilk çeyrekte hisse başına 80 sent kazanç ve tüketici kredilerindeki gücün de yardımıyla 23,33 milyar dolar gelirle beklentileri aştı. Refinitiv tarafından ankete katılan analistler, hisse başına 75 sent kazanç ve 23,2 milyar dolar gelir bekliyorlardı.

• Bank of New York Mellon (BK) hisseleri, şirketin gelirinin Wall Street tahminlerini karşılamamasının ardından hisseler %2,3 düştü. Gelir 3,93 milyar dolar olurken, Refinitiv konsensüs tahmini 3,97 milyar dolar oldu. Banka, hisse başına bir peni ile kazanç tahminlerini aştı.

• Synchrony Financial (SYF) hisseleri, şirketin üç aylık kar ve gelir tahminlerinde aştığını bildirmesinin ardından %6,2 yükseldi. Kurul ayrıca şirketin hisse geri alım planına 2,8 milyar dolarlık ilaveyi ve hisse başına 23 sente %5 temettü artışını onayladı.

• Charles Schwab (SCHW) hisseleri, şirketin ilk çeyrekte analist tahminlerini kaçırmasının ardından %9,4 düştü. Şirket, 4,67 milyar dolarlık gelir üzerinden 77 sentlik hisse başına kazanç bildirdi. Analistler, 4,83 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 84 sent bekliyorlardı.

• Didi Global (DIDI) hisseleri, Çin merkezli araç çağırma firmasının dördüncü çeyrek gelirinde bir önceki yıla göre %12,7 düşüş bildirmesinin ardından %18,3 düştü. Şirket, 23 Mayıs'ta New York Menkul Kıymetler Borsası'ndan çıkarılma kararının oylanması için bir hissedarlık toplantısı yapılacağını duyurdu.Avrupa Piyasalarında Öne Çıkan Haberler


• Atlantia (ATL) hisseleri, Benetton ailesi ve ABD'li yatırım şirketi Blackstone'un İtalyan karayolu ve demiryolu şirketi için bir teklifte bulunmasının ardından %4,3 değer kazandı.

• Ericsson (ERIC) hisseleri, Irak'taki rüşvet soruşturmasını tartışmalı bir şekilde yürüttüğü için ABD'li düzenleyiciler tarafından büyük olasılıkla para cezasına çarptırılacağı uyarısının ardından %8,2 düştü. Şirket ayrıca Rusya'dan çıkışının ardından çeyreklik kazançlarında düşüş bildirdi.Yukarıda yapılan hiçbir yorum ve bilginin bütünlüğü, doğruluğu ve değişmeyeceği garanti edilemez. İfade edilen görüşler hiçbir şekilde ve surette alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu bilgilerin ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından dolayı doğabilecek zararlardan QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (QNB FINANSINVEST) hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. QNB FINANSINVEST yorumda adi geçebilecek şirket veya şirketlerin menkul kıymetlerini portföyünde bulundurabilir ve/veya bu şirketlere danışmanlık hizmetleri verebilir. QNB FINANSINVEST bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve QNB FINANSINVEST’in görüşlerini yansıtmayabilir.


Back to Top